Buradasınız
Anasayfa > Güncel > Günün İlk Buğday Satışı Vali Gül’den

Günün İlk Buğday Satışı Vali Gül’den

Günün İlk Buğday Satışı Vali Gül’den

Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Ticaret Borsasını (GTB) ziyaret etti. GTB Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı ve Meclis Üyeleri tarafından karşılanan Gül, sabah erken saatlerde gerçekleştirdiği ziyarette ilk olarak GTB meclis üyeleriyle istişare toplantısında bir araya geldi.

gunun ilk bugday satisi vali gul_den -2-

Meclis üyeleriyle bir süre sohbet ederek, sektörde yaşanan sorun ve çözüm önerileri konusunda istişarelerde bulunan Gül, daha sonra GTB meclis üyeleriyle hububat- bakliyat satış salonlarından sabah satış seansına katılarak asırlardır sürdürülen bir gelenek olan günün ilk buğday satışının pazarlığına eşlik etti. Gül tarafından satışa çıkarılan günün ilk buğdayı 1,75 liradan alıcı buldu.

gunun ilk bugday satisi vali gul_den -3-

Gül, pazarlığın ardından üretici ve tüccarlara, hayırlı ve bol kazanç temennilerinde bulunarak Nizip yolu üzerinde yapımı devam eden Et Borsasında incelemelerde bulundu. Tiryakioğlu ve Akıncı ile inşaat alanını gezen Gül, çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

gunun ilk bugday satisi vali gul_den -4-

GTB Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, yaptığı açıklamada “Antepfıstığı’nın ana vatanı Gaziantep’te, kültürel ürünümüz antepfıstığına yönelik ‘Antepfıstığı Lisanslı Depoculuk’ tesisi kuruyoruz. Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli’nin teşrifleriyle mart ayında temelini attığımız tesisimiz, Türkiye’de sektöründe bir ilk olacak” dedi.

gunun ilk bugday satisi vali gul_den -5-

GTB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı ise Gaziantep gıda sanayi ve yürütülen coğrafi işaret tescil çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Vali Gül’ün ziyaretleri Gaziantep ekonomisine katkı sunan şirket ve firmalar ile devam etti.

gunun ilk bugday satisi vali gul_den -6-

Top