Buradasınız
Anasayfa > Dünya > Gaziantep Valisi Davut Gül’den 10 Kasım mesajı

Gaziantep Valisi Davut Gül’den 10 Kasım mesajı

Gaziantep Valisi Davut Gül’den 10 Kasım mesajı

Gaziantep Valisi Davut Gül 10 Kasım dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Vali Gül mesajında: “Aramızdan ayrılışının 81.Yılında, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve minnetle anıyoruz.

İstiklal Mücadelesi’ne önderlik eden, milletin eşsiz fedakarlığıyla bu destansı mücadeleyi zafere ulaştıran Gazi Mustafa Kemal’in, üstün askeri yönetimi, kararlı duruşuyla, başarılı bir komutan ve lider olarak dünya tarihinde saygın bir yeri bulunmaktadır.

Hayatını ülkesine adayan Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti, kadim medeniyeti üzerinde yükselerek bir yandan miras aldığı Cumhuriyet değerlerine sahip çıkmakta bir yandan da güçlü bir ülke olarak hiçbir dil, din, ırk ayrımı gözetmeksizin mazlum coğrafyaların sesi olmaktadır.

Bugün bizler, Atataürk’ün açtığı yolda istiklal ruhuna ve kuruluş felsefesine sıkı sıkı sarılarak, Cumhuriyetimizin ideallerini ve hedeflerini, aziz milletimizin hayallerini gerçeğe dönüştürmek için aynı heyecanla, azimle çalışmaktayız.

Gazi Mustafa Kemal’in “en büyük eserim” dediği Cumhuriyetimiz, yaşanan tüm badirelere rağmen, gururla, onurla dimdik ayaktadır ve geleceğe her zamankinden daha büyük bir ümitle, daha büyük bir kararlılıkla yürümektedir.

Bu düşüncelerle, vefatının 81’inci yıl dönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’i ve tüm silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi tekrar saygı ve şükranla anıyorum.” dedi.

Top