Buradasınız
Anasayfa > Röportajlar > AJDA PEKKAN “Gaziantep’i her geçen gün daha iyi tanıyor ve seviyorum”

AJDA PEKKAN “Gaziantep’i her geçen gün daha iyi tanıyor ve seviyorum”

DURUKAN’IN OBJEKTİFİNDEN                                 

SAHNEDE İZ BIRAKANLAR

AJDA PEKKAN

“Gaziantep’i her geçen gün daha iyi tanıyor ve seviyorum”

Ajda Pekkan, M. Erhan Durukan ile -1-

Röportaj: M. Erhan DURUKAN

“Gel Ajda’cığım, gel hayatım, sen de benimle şarkı söyle!”

Tuhaf ama gerçek; bu sözleri Zeki Müren söylüyor Ajda Pekkan’ın rüyasında… Ve Ajda Pekkan, dört gün sonra kendini Maksim Gazinosu’nda buluyor.

(Yıl 1971. Gaziantep’te Kaleli Oteli’nde Ajda Pekkan ile görüşüyorum):

 “Peki ama sesinizi daha önce dinlemişler miydi?”

“Anlatayım: Rüyayı gördüğüm günden sonra, Çatı da ilham Gencer Orkestrasıyla arkadaşlarımın ısrarı ile iki şarkı söylemiştim. Tesadüf işte. Beğenirler. Apar topar mukavele yapıldı. Şerif Yüzbaşıoğlu’ndan şan dersleri aldıktan sonra da tamamen değişik bir âleme geçiverdim…”

Ortadan uzun boylu bir kadındı Pekkan. Sapsarı saçları yumuşak bir akışla omuzlarına dökülmüştü. Vücudunun güzelliğini ortaya koyan daracık bir bluz ve yine aynı şekilde kot bir pantolon giymişti.

“Bugüne dek olan yaşantınızı kısaca anlatır mısınız?”

“l946’da İstanbul’da doğdum. Liseden ayrıldıktan sonra amatör olarak müzik hayatına atıldım. Bir ara film hayatına atıldıysam da, müziği çok sevdiğim için tekrar bu sanat dalını seçiverdim. Bildiğiniz gibi sekiz senedir sahnedeyim, Yunanistan’daki festivalde iki defa Türkiye’yi temsil ettim.”

“Hangi tür müzikten hoşlanırsınız?”

“Her türlü müzikten hoşlanırım.”

“Repertuarınızı nasıl vücuda getiriyorsunuz?”

“Sevdiğim, halkın beğendiği şarkıları biraraya getirerek…”

Ajda Pekkan, M. Erhan Durukan ile -2-

“Ajda Hanım müsaadenizle suallerimi biraz da özel hayatınıza yönelteceğim.”

“Hay hay, buyurun…”

“Vücudunuzu nasıl formda tutuyorsunuz?”

“Bol yemek yemekle… Fakat her sabah jimnastik yaparım.”

“Gelecek hakkında tasavvurlarınız?”

“Şimdilik sadece mesleğimi düşünüyorum.”

“Ben de size amma sual soruyorum. Sıkılmıyorsunuz ya?”

“Ne münasebet…”

“Size göre ideal bir koca tipi nasıl olmalıdır?”

“Nefeslenmek için biraz durakladıktan sonra, sualimi cevaplandırdı:

“Ne desem boş. Allah nasıl isterse öyle olur. İnsan düşündüğünü bulamıyor çoğu zaman.”

Tecessümü frenleyecek yerde sual sormaya devam ettim:

“Aşk mı para mı?”

“Her ikisinden de azıcık…”

Tepeden iner gibi; “Oynadığınız filmlerde, aşk ve seks sahnelerini duyarak mı canlandırırsınız, yoksa angarya mı telakki edersiniz?” dedim.

Biraz geç intikal etti ve dudaklarının arasından çıkan şu sözlere mani olamadı:

“Karşımdaki rol arkadaşıma bağlı…”

Çatınarak bana baktı bir an. Bu defa kaçamak yapamamıştı. İçleri gülen güzel gözlerinde “Başka bir sualiniz var mı?” dercesine bir ifade seziliyordu.

Teşekkür ettim ve birkaç nezaket cümlesi sıraladıktan sonra veda ederek ayrıldım Ajda’dan…

Ajda Pekkan, M. Erhan Durukan ile -3-

AJDA PEKKAN’A

‘YILLANMIŞ ŞARAP’ BENZETMESİ

ajda pekkana yillanmis sarap benzetmesi-1-Süper Star, 2011 Sonbahar-Kış sezonu için tasarladığı Ajda Pekkan, for Twist koleksiyonu tanıtımı kapsamında Gaziantep’teki binlerce hayranıyla buluştu.

ajda pekkana yillanmis sarap benzetmesi-5-

Yıllardır zamansız ve modern çizgisiyle modaya ve modacılara yön veren, her dönem takip edilen bir stil ikonu olmayı başaran Ajda Pekkan, 2011 Sonbahar-Kış sezonu için Twist’e özel tasarladığı Ajda Pekkan for Twist koleksiyonu tanıtımı kapsamında, Sanko Park AVM içinde bulunan Twist Mağazası‘nda moda severlerle buluştu. Mağazaya akın eden binlerce kişi saatlerce Süper Star Ajda Pekkan’ın gelmesini bekledi.

ÜNLÜ SANATÇI AJDA PEKKAN, 2011 SONBAHAR-KIÞ SEZONU ÝÇÝN TWÝST'E ÖZEL TASARLADIÐI AJDA PEKKAN FOR TWÝST KOLEKSÝYONU TANITIMI KAPSAMINDA, GAZÝANTEP'TE MODA SEVERLERLE BULUÞTU. (UÐUR AYDINTÜRK/GAZÝANTEP-ÝHA)

Ünlü sanatçının gelmesiyle tezahürat etmeye başlayan vatandaşlar cep telefonlarına sarılarak Pekkan’ın fotoğrafını çektiler. Hayranlarının büyük ilgisiyle karşılanan Ajda Pekkan ise herkese teşekkür etti.

ajda pekkana yillanmis sarap benzetmesi-2-

Basın mensuplarına açıklamada bulunan Süper Star, “Gaziantep’e 3. gelişim. Böyle bir sektörle burada olmak çok keyif verici ve beni çok heyecanlandırdı. Çok mutluyum. Çünkü, ben Gaziantep’i her geçen gün daha iyi tanıyor ve seviyorum. Gaziantep çok hoş bir yer. Tarihi bir dokusu var. Yemekleri çok güzel. İnsanları çok nazik. Bunları herkese anlatmak isterim ama gelip görmeleri çok daha başkadır.

ajda pekkana yillanmis sarap benzetmesi-3-

Türk Basın Birliği Gaziantep Şube Başkanı Erhan Durukan ise Süper Star ile yıllar önce çektirdikleri fotoğraf ile bir şişe şarabı Ajda Pekkan‘a hediye etti.

Erhan Durukan Ajda Pekkan’a hitaben; “Gel Ajda’cığım, gel hayatım sen de benimle şarkı söyle!… Bu sözleri Zeki Müren söylüyordu Ajda Pekkan’ın rüyasında. Röportamızın girişi böyleydi. Ve sizin rüyanız gerçekleşti, sahne hayatına atıldınız, bugünün de Süper Star’ı oldunuz. İşte size sunduğum bu fotoğraf yıllar önce Gaziantep’te Kaleli Oteli’nde yapmış olduğumuz röportajdan bir anı… Yıllar önceki fotoğrafınızla bugünkü görüntünüzü kıyasladığımda, daha da güzelleştiğinizi görüyorum…”

ajda pekkana yillanmis sarap benzetmesi-4-

Süper Star’a, gül getirmediğini ifade eden Durukan, “Gül getirmedim çünkü, yıllar geçtikçe şarap gibi yıllanıyor ve güzelleşiyorsunuz” dedi. Aldığı hediye ve iltifat karşısında çok şaşıran Süper Star Erhan Durukan’a teşekkür ederek hatıra fotoğrafı çektirdi. 

objektive78 arka kapak konusu

Top