DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gaziantep’te partisinin ilk mitinginde konuştu

DEVA Partisi, ilk mitingini Gaziantep, Kalealtı’nda yaptı. Mitinge katılım yoğun olurken; Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve AKP’ye yüklendi. Babacan, “Sayın Erdoğan artık sokağı görmüyor. Kendini Beştepe’ye hapsetti. Gördüğü tek fatura, tek komşusu yok. Vatandaşın anası ağlıyor ya. Haberi yok. Adana’dasın, atla gel Antep’e, sokaklarda bir tur atalım” dedi.

“EY BEŞTEPE, GÖRÜYOR MUSUNUZ!”

Babacan’ın açıklamasından satırbaşları şöyle:

“DEVA’nın ilk mitingine engel olacakmış. Antepli zahmet çeksin, mitinge gelemesinmiş! Gaziantep bu oyuna gelir mi! Ne yaparlarsa yapsınlar boş! Mitingimizi ulaşımı en zor yere göndermeye çalıştılar ama Gaziantep burada! Ey Beştepe, görüyor musun, duyuyor musun! Biz dimdik ayaktayız.

Yeni yasa ile ‘DEVA’nın işi bitti’ dediler. Biz de ne dedik? Seçim masa başında kazanılmaz, meydanda kazanılır dedik. Hodri meydan dedik. İstediğiniz kadar seçim yasasını değiştirin, Siz DEVA’yı engellemeyi ancak rüyanızda görürsünüz.

“GAZİANTEP ARTIK YETER DİYOR”

Sayın Erdoğan’a sesleniyorum. Duy, Gaziantep’i dinle. Krizlerin ortağı Bahçeli’yi de yanına al! Gaziantep ne diyor? Yeter artık diyor. Demokrasi, atılım diyor. Tüm Türkiye artık değişimin vakti geldi diyor. Bak Gaziantep’e, DEVA gümbür gümbür geliyor. Yurdun dört bir yanında iktidara yürüyoruz, emaneti teslim almaya geliyoruz. Seçim günü hep beraber mührü damgaya vuracağız. Tüm barajları yıkacağız. Hep beraber başaracağız! Milletin vicdanına güveniyorum.

Biz neredeyiz? Biz çocuğuna harçlık veremeyen annelerin yanındayız. Torunlarına hediye alamayan dedelerin yanındayız. 2 bin 500 lira maaşla ihtiyaçlarını karşılayamayan emeklilerin yanındayız. Açlık sınırının altında geçinmeye çalışan işçinin yanındayız. Hayat pahalılığı karşısında inleyen dar gelirli vatandaşların yanındayız. Dükkanda masraf olmasın diye elektriğini açamayan esnafın yanındayız. Gübre, tohum, mazot fiyatları altında ezilen çiftçinin yanındayız. Ekmeğinin peşinde koşan kurye arkadaşlarımın yanındayız. Kendilerini ‘çıkar telefonunu’ denilen, yarınlarını başka ülkelerde aramaya başlayan gençlerin yanındayız. Cep yakan fiyatlar yüzünden tek öğünle karnını doyurmaya çalışan öğrencilerin yanındayız. Beraat ettikleri halde hakları iade edilmeyen KHK’lilerin yanındayız. Ayrımcılığa uğrayan tüm vatandaşlarımızın yanındayız. Konumumuz budur.

“EKONOMİYİ BATIRDINIZ BATIRDINIZ”

Biz buradayız, iktidardakiler nerede? Sabah akşam hikâye anlatıyorlar. Bırak hikâyeyi marul olmuş 10 lira ya! Pazarda tane ile meyve sebze satılıyor. Etiketlere yarım kilo fiyatı yazılıyor ya! Ekonomiyi batırdınız batırdınız. Bir yandan da ülke sınırlarını kevgire döndürdünüz! Milyonlarca insanı hesapsız, kitapsız sınırlardan bu ülkeye aldınız. Her yerden geliyorlar. Gelmeye de devam ediyorlar. Daha geçen aylarda binlerce Afgan Türkiye’ye giriş yaptı. Hepsi erkek, hepsi genç.

“ERDOĞAN KENDİNİ BEŞTEPE’YE HAPSETTİ”

Sayın Erdoğan artık sokağı görmüyor. Kendini Beştepe’ye hapsetti. Gördüğü tek fatura, tek komşusu yok. Vatandaşın anası ağlıyor ya. Haberi yok. Adana’dasın, atla gel Antep’e, sokaklarda bir tur atalım.

“HER ALANDA ÇÖZÜM ÜRETİYORUZ”

Biz her alanda çözüm üretiyoruz. Her şeyin başı güven diyoruz. Bizim kadar çözüm üreten bir başka parti yok.


Miting sona erdikten sonra DEVA Partisi İl Başkanlığı’nı ziyaret eden Genel Başkan Ali Babacan, Teşkilattan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Ali Karakan tarafından karşılandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir