İLK BAHARA MERHABA KONSERİ BÜYÜK BEĞENİ KAZANDI

“Gaziantep İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Klasik Türk Musikisi Korosu olarak Hüseyni ve Hicaz eserleri seselendirildiği “İLK BAHARA MERHABA” konserini 2 Mart 2022 Çarşamba günü saat 20.00’de Şehitkamil Sanat Merkezi Konser Salonu’nda gerçekleştirdi.

Koro Şefi Necla Uzmen koordinatörlüğünde gerçekleştirilen Klasik Türk Sanat Musikisi konserinde Hüseyni ve Hicaz makamındaki eserler seslendirildi.

“Gaziantep İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Klasik Türk Musikisi Korosu’nun seslendirdiği İLK BAHARA MERHABA konseri büyük beğeni kazandı. 

1986 yılında Kültür ve Turizm il müdürlüğü bünyesinde  Dr. Şükrü Keçeci tarafından  kurulan Klasik Türk musikisi korosu kurulduğu yıldan bu güne kadar Gaziantep de ve çesitli illerde başarılı konserler vermiş ve 2017 de Dr. Şükrü Keçeci rahatsızlığından dolayı  bayrağı  Koro şefi Necla Uzmen’e emanet etmişti.

Koro şefi Necla Uzmen’in yaptığı konuşmasında; “Hocamızın çizgisinde çalışmalarımıza başladık. 2019  yılının eylül ayında malesef  hocamiızı kaybettik. Bizler de vefatı dan sonra ilk konserimizi 11 Şubat 2022 günü onun anısına  düzenlemiştik.” dedi.

Ali Dat ve eşi Ebru Dat, yine müdavim olarak koristler arasındaydı…