GAGİKAD TARAFINDAN YAPILAN KÜTÜPHANENİN AÇILIŞI YAPILDI

Gaziantep Valiliği tarafından başlatılan, “Ben Okuyorum Gaziantep Okuyor” projesi kapsamında, Gaziantep Girişimci İş Kadınları Derneği (GAGİKAD)’in destekleriyle Çamlık Anadolu Lisesi bünyesinde tamamı geri dönüşüm projesi ile yapımı tamamlanan kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi.

Açılışı gerçekleştirilen kütüphane ile öğrencilerin kitap okuma alışkanlığının arttırılmasının sağlanması, öğrencilerin hem aradıkları kitaplara ulaşabilecekleri, hem ders çalışabilecekleri hem de kütüphanenin imkânlarından faydalanacakları bir ortam oluşması amaçlanırken. Kütüphane ev ortamı konseptinde yapılarak, öğrencilere bir yaşam alanı oluşturuldu.

Açılışa Vali Davut Gül ile eşi Gülden Gül Hanımefendi, Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe ve GAGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Beril Özlem Leylek, ilgili protokol üyeleri ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Vali Davut Gül şunları aktardı: “En sevdiğim etkinlik, Milli Eğitim ile ilgili yapılan etkinlik. Burada Millî Eğitim Bakanlığı olabildiğince gerek fiziki eksikliklerin giderilmesi anlamında gerekse de öğretmen vb. eksiklikler konusunda Gaziantep’e pozitif bir ayrımcılık yapıyor. Ama sivil toplum kuruluşlarının bunu sahiplenmesi, benimsemesi toplumda bir karşılık bulması asıl kalıcı olan onlar olmuş oluyor. Aslında Gaziantep’te yapmış olduğumuz her projenin altını doldurmuş oluyoruz. Sadece sloganla, proje ismi ile giden bir sistem yok. Ben Okuyorum Gaziantep Okuyor kitap okuma kampanyasında asıl yapmak istediğimiz belli başlıklar vardı. Onlardan bir tanesi her okulda kütüphane ya da kitaplığın olmasıydı. Çok şükür bu gerçekleşti.”

Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesilerek kütüphane gezildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir