Şehitkamil Öğrencileri için kitap dağıtımı

Ben Okuyorum, Gaziantep Okuyor Projesi kapsamında Ayten Kemal AkınalAnadolu Lisesi’nde İş Bankası Kültür Yayınları Kitapları dağıtım töreni gerçekleştirildi.

Gaziantep Valiliği koordinesinde Şehitkamil Belediyesi tarafından temin edilen kitapların dağıtıldığı törene Vali Davut Gül ile birlikte Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, Hayırsever Akınal Ailesini Temsilen Duygu Akınal Salıcı ve protokol üyeleri katıldı.

Vali Gül: “çocukların mutlaka okuması gereken kitaplar.”

Vali Davut Gül, törende yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Hepinizin bildiği gibi Gaziantep’te “Ben Okuyorum Gaziantep Okuyor” kitap okuma kampanyası başlatmıştık. Bunun altyapısının güçlendirilmesi ile ilgili gerek Milli Eğitim Bakanlığımız gerek belediyelerimiz, Valiliğimiz, hayırseverlerimiz, kütüphanelerimizin tamamını baştan sona elden geçirdi. Bu kapsamda okulların alanlarına göre bazılarına kütüphane bazılarına kitaplık yapıldı. Bütün okullarımız bu anlamda bir altyapıya ulaşmış oldu. Ama bundan daha önemlisi kitap çeşitliliğinin artması gerekiyordu. Burada da şu an İş Bankası yayınlarını Şehitkamil’in bütün okullarına seviyesine göre dağıtıyoruz. Finansmanın tamamını Şehitkamil Belediyemiz tamamladı. İş Bankası yayınları şu açıdan önemli, gerek ilkokulda gerek ortaokulda gerek lisede başucu kitabı olarak kabul edebileceğimiz, çocukların mutlaka okuması gereken kitaplar. İş Bankası Yayınları da yüzde elli oranında bir indirim yaptı bize. Bu indirimden sonra Şehitkamil Belediyemiz de 55 bin kitabı ilçede bulunan bütün okullarımıza hediye etti. Bugün de bu okulumuzda bunun bir törenini yapalım ve okulumuzu ziyaret edelim dedik. Ben Şehitkamil Belediye Başkanımıza, ekibine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve “Ben Okuyorum Gaziantep Okuyor” kampanyasının nice yıllara kalıcı olmasını diliyorum.”

İlçedeki bütün okullara dağıtılacak

Bir kitap fuarının gezilmesi esnasında Vali Davut Gül ile birlikte İş Bankası Yayınları standının önünden geçerken öğrenciler arasında bu kitapları yaygınlaştırmak ve kitapların okunmasını sağlamak ile ilgili aralarında bir konuşma geçtiğini aktaran Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, istişarelerin ardından Vali Davut Gül’ün İş Bankası Genel Müdürü ile görüşmesi sonrasında ortak bir çalışma yaptıklarını ve İş Bankası Yayınlarında sağlanan yüzde elli indirimin ardından alacakları kitabın iki katı kadar bir kitabı öğrencilerin hizmetine sunduklarını ifade etti. Kitapların İlçede bulunan bütün okullara yaş gruplarına göre dağıtılacağını vurgulayan Fadıloğlu, hayırlı olması temennisinde bulundu.

Program çerçevesinde İş Bankası Yayınevi tarafından basılan toplamda 140 bin adet kitabın dağıtımı devam ediyor.

Kitap dağıtım töreni öncesinde aynı okulda bir de açılış gerçekleştirildi. Ayten Kemal Akınal Anadolu Lisesi içerisine yine Akınal Ailesi tarafından dershaneye gidemeyen öğrencilerin kullanması amacıyla yaptırılan 44 kişilik etüt salonu ve kütüphane olarak tasarlanan bölüm, protokol tarafından açıldı.

Programın sonunda beraberindeki heyetle birlikte okul öğretmenleri ile bir araya gelen Vali Davut Gül, akabinde okuldan ayrıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir