Yılmazkaya’dan Gaziantep’e “Gazilik” Unvanının Verilişinin 101. Yıldönümü Mesajı

“Bugün Antep’in ‘GAZİ’lik unvanıyla onurlandırılışının 101. yıldönümünün gururunu yaşıyoruz!”

CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, Gaziantep’e “Gazilik” unvanının verilişinin 101. yıldönümü için yazılı mesaj yayınladı.

Yılmazkaya, yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi;

Bugün Milli Kurtuluş Mücadelesinde Şahinbeylerin, Karayılanların, Şehitkâmillerin olduğu nice kahramanlarla birlikte 6317 şehit veren Antep’in ‘GAZİ’lik unvanıyla onurlandırılışının 101. yıldönümünün gururunu yaşıyoruz.

Antep savunmasındaki destansı direnişle Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından, ‘Bu tek Türk şehri hiçbir yerden maddi yardım görmeksizin kendi kahramanlığıyla kendini kurtardı ve Gazi unvanını hakkıyla, layıkıyla kazandı’ sözleri ile onurlandırılmış ve Gazilik unvanı verilmiştir.

Millî Kurtuluş Mücadelemizin zafere ulaşmasında önemli bir yere sahip Gaziantep’imizin “Gazilik” unvanı ile onurlandırılışının 101. yıldönümünü yürekten kutluyorum. Atalarımızın, Ülkenin bağımsızlığını elde etmede gösterdiği büyük fedakârlık ve mücadeleden ötürü gururlu ve mutluyuz.

Aziz Milletimiz, vatanını canından üstün tutan kahraman şehitlerinin özverilerini hiçbir zaman unutmadı ve unutmayacaktır. Birlik ve bütünlüğümüzün, yurt sevgimizin, bağımsızlık ve özgürlüğümüzün ölümsüzleşen simgeleri olan şehitlerimiz her zaman gönlümüzde yaşayacaktır.

Ülkemizin birlik ve bütünlüğü uğruna büyük bir fedakârlık göstermiş tüm Gazilerimize minnet ve şükran borçluyuz.

Milletimiz, vatanını canından üstün tutan kahraman şehitlerinin özverilerini hiçbir zaman unutmayacaktır. Birlik ve bütünlüğümüzün, yurt sevgimizin, bağımsızlık ve özgürlüğümüzün ölümsüzleşen simgeleri olan şehitlerimiz her zaman gönlümüzde yaşayacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere bağımsızlığımızı ve milli onurumuzu koruyan ve yaşatan milli mücadeledeki isimsiz kahramanları ve Antep’i Gazilikle onurlandıran, o büyük destanın aziz şehitlerini ve gazilerimizi yaşamını ülkesine adayan tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum” dedi.