Gaziantep Valisi Davut Gül’ün 10 Ocak İdareciler Günü Mesajı

Gaziantep Valisi Davut Gül, 10 Ocak İdareciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Vali Gül mesajında; “10 Ocak 1971 yılında Mülki İdare Amirleri sınıfının ihdasının ardından Türk İdareciler Derneği tarafından 1978 yılı Genel Kurulu’nda 10 Ocak tarihi, ‘İdareciler Günü’ olarak kabul edilmiştir.

Devleti temsil eden, aynı zamanda vatandaşlarımızın memnuniyetini dikkate alarak kamu hizmetlerinin sunulmasında önemli görevler üstlenen idarecilerimiz, devletle vatandaşlarımız arasındaki sevgi ve güven bağlarını da güçlendirmektedir.

İdareciler olarak, vatandaşla devlet arasındaki kaynaşmayı daha güçlü hale getirmek için gayretli, fedakâr ve üretken olmak büyük önem arz etmektedir. Sorumluluk bilinci gelişmiş idarecilerimizin daha fazla çalışarak, Türkiye’nin aydınlık geleceğine ulaşmasında daha çok katkıda bulunacaklarına inancım tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; ebediyete irtihal eden tüm idarecilerimizi rahmetle anıyor, başta çalışma arkadaşlarım vali yardımcılarımız ve ilçelerimizde hizmet veren kaymakamlarımız olmak üzere diğer tüm idarecilerimizin bu özel gününü kutluyor ve çalışmalarında başarılar diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir