MİLLETVEKİLİ DERYA BAKBAK’TAN, 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

AK Parti Gaziantep Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Üyesi Dr. Derya Bakbak, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Öğretmenlerin, geleceğimizin mimarı olan çocuklarımızı yetiştirerek yarınlarımızı inşa ettiklerini ifade eden Dr. Bakbak, “Öğretmenlerimiz, eğitim-öğretim sistemimizin ana omurgasıdır. Evlatlarımıza hem öğreticilik, yeri geldiğinde annelik ve babalık, hem de tecrübelerinin ışığında hayat tercümanlığı yapmaktadırlar. Öğretmen, öğrenci için rol modeldir, bundan ötürüdür ki çocuklarımızın hayata ve insanlığa yönelik bakış açısını biçimlendirir. Onların açık fikirli, yaratıcı, sorumluluk sahibi bireyler olmalarında büyük pay sahibidir. Fedakârlığın, mesuliyetin en nadide örneği olan bu mesleği ellerinde birer meşale gibi taşıyan tüm öğretmenlerimiz, her türlü övgü ve takdire layıktır.” ifadelerini kullandı.

“Türkiye’nin dört bir yanında, ‘Eğitim’ bilinciyle çalışan öğretmenlerimizin varlığı, evlatlarımız, ülkemiz ve milletimiz için umut kaynağıdır” diyen Dr. Bakbak mesajını şöyle tamamladı:

Özellikle küresel pandemi döneminde, evlatlarımızın derslerinden geri kalmamaları için canlarını dişlerine takan öğretmenlerimizin azmini, gelecek tasavvurunu ve enerjisini büyük bir motivasyon kaynağı olarak görüyoruz.

Eğitime yaptığımız yatırımın, geleceğimizi şekillendireceğinin bilincindeyiz. O yüzden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın altını çizdiği gibi, ASLAN PAYI’nı hep eğitime ayırdık. 2002’de eğitim bütçemiz 7,5 milyar lira iken 2021’de bu rakamı 147 milyar liraya yükselttik. Yüksek öğrenim kurumlarımızı da dahil edersek, bu yıldaki eğitim bütçemiz 211 milyar TL’yi geçiyor. Gazi şehrimizin, sadece 2021 yılı eğitim bütçesi 2 milyar 135 milyon TL. 2002’de 669 olan okul sayımızı 2021 itibarıyla 1473’e yükselttik. 2002-2003 eğitim-öğretim yılında Gaziantep’te sadece 5 bin 967 derslik varken, 2021-2022 döneminde derslik sayımızı 22 bin 552’ye yükselttik. 2020’de 2638, 2021’de 1822 öğretmen ataması yaparak Gazi şehrimizin eğitim-öğretim potansiyeline ivme kazandırdık.

2023 hedeflerimize doğru emin adımlarla yürürken, öğretmenlerimizin ellerindeki meşale önümüzü aydınlatıyor. Bu vesileyle geçmişten bu güne kadar geleceğimizi inşa etmek adına emek sarf eden, görevleri başında şehit düşen tüm eğitim neferlerimizi şükranla anıyor, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir