MİLLETVEKİLİ DERYA BAKBAK’IN 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

AK Parti Gaziantep Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Üyesi Dr. Derya Bakbak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Dr. Derya Bakbak, yayınladığı mesajında “Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 83. yılında rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Gaziantep Milletvekili Dr. Derya Bakbak mesajının devamında şunları kaydetti: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Onuncu Yıl Nutku’nda ‘Yurdumuzu dünyanın en mâmur ve en medenî memleketleri seviyesine çıkaracağız. Milletimizi en geniş refah vasıta ve kaynaklarına sahip kılacağız. Millî kültürümüzü muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkaracağız’ sözleriyle ifade ettiği hedefe adım adım ilerliyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümüne yaklaştığımız bu dönemde, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde ülkemizi tüm dünyada ihracattan savunma sanayine her alanda adından söz ettiren bir ülke konumuna getirmiş bulunuyoruz. Atatürk’ün işaret ettiği hedefe yürürken Cumhuriyetimize sahip çıkacak ve ülkemizi 2053 ve 2071 vizyonlarına kavuşturacağız. Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, silah arkadaşlarını ve tüm kahramanlarımızı rahmetle anıyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir