Yılmazkaya’dan, Gaziantep Protokolüne Çağrı; VİP Salonunu Kullanmayın!

“Herkesi Kentimiz adına sorumlu davranmaya davet ediyorum” diyen CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, Gar Restoranın yerine yapılması planlanan VİP salonuyla ilgili TBMM Genel Kurulunda Gaziantep protokolüne çağrıda bulundu.

Gaziantep milletvekillerinin, vali, belediye başkanlarının ve Bakanın Gaziantep Garına yapılacak VİP salonunu kullanmamak adına duruş sergileyerek Gaziantep halkı adına tepki göstermesi gerektiğini vurgulayan Yılmazkaya konuyla ilgili Mecliste Genel Kurulunda, milletvekillerine yönelik yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi;

Gaziantep’in tarihi yapısı olan Gar Restoran maalesef tarihe karışıyor. VIP salonuna dönüştürülmesi planlanan Gar Restoran, yok olma tehlikesi ile karşı karşıya

Gaziantep’in dokusuyla ve kentin tarihi yapısıyla özdeşleşmiş olan, sadece bir restoran olarak değil kentimizin önemli bir değerine, tarihine sahip çıkma adına bugün burada Ulaştırma Bakanlığına seslenmek istiyorum” dedi.

Kentimizin Tarihi Dokusuna Zarar Verecek Bu Kararı Gaziantepli Hemşerilerim Adına Kınıyorum!

Yılmazkaya, “70 yıllık bir geçmişe sahip olan Gaziantep’in simgelerinden olan tarihi Gar Restoran, tahrip edilerek VİP salonuna çevrilmek isteniyor ama Gazianteplilere, bizlere sorulmadan alınan bu karar, kent hafızasının ve kentte yaşayanlarının anı değerlerinin silinmesini, gastronomi turizmi ile öne çıkan Gaziantep’imizin önemli bir lezzet durağının yok olmasına neden olacaktır.

Kentimizin tarihi dokusuna zarar verecek bu kararı Gaziantepli hemşerilerim adına kınıyor, biran önce bu yanlış uygulamadan dönülmesini bekliyoruz” ifadesini kullandı.

Bürokratın Alacağı Kararlar Değil, Biz Gazianteplilerin Düşünceleri Esas Alınmalıdır!

Yılmazkaya, “VİP salonundan faydalanma hakkı olan birisi olarak üzerime düşen sorumluluk çerçevesinde bu VİP salonunu kullanmayacağımı ve bunun gereksiz olduğunu buradan beyan eder, VİP salonunu kullanan hakkı olan diğer Gaziantep milletvekillerinin, vali, belediye başkanlarının ve bakanında bu VİP salonunu kullanmaması adına şimdiden çağrıda bulunuyorum.

Herkesi Kentimiz adına sorumlu davranmaya davet ediyorum

Gaziantep’in dokusuna ve kentin tarihine sahip çıkmak, bu şehrin mimari değerlerini korumak öncelikle halkın seçtiği yöneticilerin görevi ve misyonudur!

Kentin yaşayan tarihi ile ilgili konularda birkaç bürokratın alacağı kararlar değil, biz Gazianteplilerin düşünceleri esas alınmalıdır” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir