EVLENEN VATMAN ÇİFTİN GELİN ARACI TRAMVAY OLDU

BÜYÜKŞEHİR’İN MUTLU GÜNÜ

EVLENEN VATMAN ÇİFTİN GELİN ARACI TRAMVAY OLDU

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nde tramvay sürücüsü (vatman) olarak çalışan Hüseyin Üstünsoy ve Senem Büyüköz çifti, nikâh töreni öncesi gelin aracı olarak tramvayı kullandı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet sürdüren Gaziantep Ulaşım A.Ş. (GAZİULAŞ) de vatman olarak görev yapan Hüseyin Üstünsoy ve Senem Büyüköz nikah merasimi öncesi alışılmışa gelmişin dışına çıkarak gelin aracı olarak tramvayı kullandı. Çift önce mesai arkadaşlarının bulunduğu durağa gelerek burada bir süre davul zurna eşliğinde oyunlar oynadı, tebrikleri kabul etti. Mesai arkadaşları tarafından gelin aracı gibi süslenen tramvaya binen çift, vatman koltuğuna geçerek tramvayla seferleri aksatmadan bir süre gezdiler. Gezi sırasında birçok vatandaş, süslenen tramvayı ve çifti görünce el salladı, alkışladı.

Gezilerinin ardından çift, nikâhlarının kıyılacağı Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’ne geçti, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin tarafından nikâhları kıyıldı. Başkan Fatma Şahin, Büyükşehir Belediyesi’nin büyük bir aile olduğunu vurgulayarak yeni çifte mutluluklar diledi.

5 yıldır vatman olarak görev yaptığı ifade eden damat Hüseyin Üstünsoy, “Tramvayı gelen arabası yapmak isteyince bu konuda güzel ve olumlu tepkiler aldık. Eşimle burada çalıştığımız iş yerinde tanıştım. 1 yıllık bir beraberlik sürecimiz oldu. Herkes arabayla kamyonla gelin arabası yapıyordu. Bizde bir değişiklik olsun dedik. Tramvayı gelin arabası yaptık. Biraz farklılık olsun gündem değişsin istedik. Biz böyle bir kararı alınca amirlerimize söyledik. Onlarda sağ olsun kırmadılar. Gerekli her şeyi hazırladılar ve bizim için böyle bir şey yaptılar” diye konuştu.

Fikrin eşinden çıktığını aktaran Senem Büyüköz ise şunları söyledi: “7 yıldır tramvay kullanıyorum. Aynı yerde çalışıyoruz burada tanışmıştık. Çok heyecanlıyım. Eşimin fikriydi bu tramvayı gelin aracı gibi süsleyelim dedi. Böyle farklı bir şey oldu güzel tepkiler aldık. Zaten normalde de zamanımızın çoğu burada geçiyor. Ya tramvayda ya istasyonda. Evimizden ailemizden çok buradaki iş arkadaşlarımızı görüyoruz. Keyifli bir gün. Gelmeyen arkadaşlarımızda katılmış oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir