MİLLETVEKİLİ BAKBAK, SPOR TESİSİNİ ZİYARET ETTİ

Dr. Bakbak: “Geleceğin olimpiyat şampiyonları bu tesislerde yetişiyor”

AK Parti Gaziantep Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Üyesi Dr. Derya Bakbak, Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhittin Özbay ve AK Parti Gaziantep İl yöneticileriyle ile birlikte spor faaliyetleriyle uğraşan ve eğitim alan gençlerle bir araya geldi.

İlk olarak Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhittin Özbay’la görüşen Dr. Bakbak, gençlere ve çocuklara yönelik spor faaliyetleriyle ilgili bilgi aldı.

Gaziantep’e spor alanında dev yatırımların yapıldığını ifade eden Dr. Bakbak, “Geçtiğimiz yıl tamamlanan Olimpik Yüzme Havuzumuz, Türkiye’nin en büyük havuzudur. Olimpik havuzda verilen yüzme eğitimi programına sadece bu yıl 4600 kayıt alındı. Yüzmenin dışında futbol, tenis, jimnastik, atletizm ve diğer birçok alanda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün faaliyetleri bulunuyor. Saydığım alanlarda 15 bin öğrenci kaydı yapıldı. Rakamlar, Gazi şehrimizdeki çocuklarımızın ve gençlerimizin sportif faaliyetlere ne kadar ilgili ve yatkın olduklarını ortaya koyuyor. Evlatlarımızın, öz disiplini yüksek, ekip çalışmasına yatkın bireyler olarak yetişmesi için elimizden geleni yapıyoruz.Ayrıca Gaziantep Valiliğimiz ile Gençlik ve Spor Bakanlığımız Spor Toto Teşkilatı işbirliğiyle 11 spor salonu, Gaziantep Büyükşehir Belediyemiz ile yine Gençlik ve Spor Bakanlığımız Spor Toto Teşkilatı işbirliğiyle 9 spor salonu ve 10 yüzme havuzu inşa edilerek gençlerimizin ve vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu. 2021 yılı yatırım programında yer alan Şahinbey, Şehitkamil, Nizip, Nurdağı, Karkamış, Oğuzeli, İslahiye Gençlik Gençlik Merkezleri, Bağlarbaşı Spor Salonu, Ocaklar Mahallesi Spor Salonu, Gaziantep Spor Lisesi Kapalı Yüzme Havuzu, Gaziantep Üniversitesi’ne ait Sentetik Futbol Sahası ve Atletizm Pisti ileJimnastik Salonu, Şehitkamil Mücahitler Spor Salonu tesislerimizin inşaatları sürüyor” diye konuştu.

Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhittin Özbay ve AK Parti il yöneticileriyle birlikte Karataş Şahinbey Spor Salonu’na geçen Dr. Bakbak, basketbol, tekvando ile karate çalışan gençlerin ve çocukların antrenmanlarını izledi.

“Önümüzdeki yıllarda düzenlenecek turnuvaların müstakbel şampiyonlarını bu salonlarda yetiştireceğiz.” diyen Derya Bakbak, “Evlatlarımızın yaşları genç, enerjileri en üst düzeyde, çalışkanlıkları ilham verici. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın spora, sporcuya ve gençlerimize verdiği önem bunlarla birleşince ortaya muhteşem başarı hikayeleri çıkıyor. Taha ve Rıza’nın güreşte, Busenaz’ın boksta, Mete Gazoz’un okçulukta, Filenin Sultanları’nın voleybolda ulaştıkları başarı, birkaç yılın ürünü değil. Çocuklarımıza ve gençlerimize gerekli imkanları sağlayınca tuttuklarını koparıyorlar. Yakın zamanda gerçekleştirilen Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda kazanılan tarihi başarılar bunun kanıtıdır. Tokyo’ya 58 erkek, 50 kadın olmak üzere 108 sporcuyla katıldık. Birçok gencimiz farklı branşlarda altın, gümüş, bronz madalyalar alarak kalitelerini ortaya koydular. Kazanılan başarılar kısa süreli çalışmaların ürünü değil, arkasında yılların birikimi ve yatırımı var. 2002’den bu yana atletizm pistlerinin sayısını 12’den 56’ya, yarım ve tam olimpik yüzme havuzlarının sayısını 46’dan 274’e, spor salonlarının sayısını 372’den 904’e çıkardık. Ülkemizdeki toplam spor tesisi sayısını 1575’ten 3 bin 903’e yükselttik. Tüm bu çabaların sonucunda 2021 itibarıyla faal sporcu sayımız tam 3 milyon 623 bine ulaşmıştır. Bizler, gençlerimizin sportif başarılar kazanıp dünya çapında marka olabilmeleri için 20 yıla yakındır aralıksız çalışıyoruz. Geleceğin bahçesine genç tohumlar ekiyoruz, o tohumlar yeşeriyor, filizleniyor, başarıdan başarıya ulaşıyor.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir