GAZİANTEP’TE ‘GÜVENLİK KORUCULARI HİZMET İÇİ EĞİTİM’ PROGRAMI DÜZENLENDİ

VALİ GÜL, “TÜRKİYE TERÖRLE MÜCADELEDE SON YILLARDA ADETA BİR DESTAN YAZIYOR”

Gaziantep’te, Güvenlik Korucuları Hizmet İçi Eğitim’ programı düzenlendi.

İçişleri Bakanlığı, İller İdaresi Genel Müdürlüğü Korucular Dairesi Başkanlığı tarafından Gaziantep’te görev yapan güvenlik korucularına yönelik, vatan ve millet sevgisi gibi milli değerleri, halkla ilişkileri güçlendirmek, aile ilişkilerini geliştirmek, empati kurmak, hoşgörülü olmak, yardımsever ve merhametli olmak gibi konuları ele alan ‘Hizmet İçi Eğitim’ programı düzenlendi.

Şehitkâmil Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen programa, Vali Davut Gül, İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü, Korucular Daire Başkanı Mithat Can Kutluca, İl Jandarma Komutanı Hüseyin Bekmez, ilgililer ve güvenlik korucuları katıldı.

Vali Davut Gül toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye’nin terörle mücadelede özellikle son yıllarda adeta bir destan yazdığını dile getirdi. Türkiye’nin Dünyada birçok terör örgütü ile aynı anda mücadele eden ve bu mücadele başarı sağlayan ender ülkelerden bir olduğuna dikkat çeken Gül, “Özellikle polislerimizin, askerlerimizin ve güvenlik korucularımızın uyumu, birlikte aynı hedefe doğru mücadele etmeleri bu başarının en önemli sebeplerinden bir tanesi. Dünyada da birçok terör örgütü ile hem sınır içinde hem sınır dışında aynı anda mücadele eden ve bu mücadelede başarı sağlayan ender ülkelerden bir tanesiyiz.

Bayrağımızın güvenle dalgalanmadığı hiçbir yerimiz yok. Burada sizlerin katkıları, gayretleri, aziz şehitlerimizin, kıymetli gazilerimizin değerli ailelerinin destekleri çok çok önemli. Bu vesile ile şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, hayatta olan gazilerimize sağlık ve afiyet diliyorum. Başta sizler olmak üzere terörle mücadele eden, suçla, suçlu ile mücadele eden, vatanımıza, devletimize destek veren sivil ve askerimiz olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü Korucular Daire Başkanı Mithat Can Kutluca, milli ve manevi değerleriyle vatanın bölünmez bütünlüğü uğruna cansiperane mücadele veren korucuların bölgede terör örgütünün korkulu rüyası olmaya devam edeceğini söyledi.

Daire Başkanı Kutluca, ekim ayı rakamları itibariyle 56 bin 750 güvenlik, 18 bin 844 gönüllü güvenlik, olmak üzere toplam 75 bin 551 korucunun görevleri esnasında karşılaştıkları zorluklarla mücadele edebilmeleri için onların yanlarında olmaya özen gösterdiklerini belirtti.

Çalışmaların amacının akademik ve operasyonelmanada koruculara profesyonel destek sağlayarak görevlerini daha şevkle yapmalarına destek vermek olduğunu aktaran Kutluca, bu sayede koruyucuların moral ve motivasyonlarını artırmayı hedeflediklerini kaydetti.

Konuşmalar sonrasında Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özcan Güngör tarafından sunum eşliğinde eğitim faaliyetine geçildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir