Cumhurbaşkanı Talimatıyla Vakıfbank Borç Kapatma Kredisine Başladı

Cumhurbaşkanı Talimatıyla Vakıfbank Borç Kapatma Kredisine Başladı, Tüm Banka ve Senet Borçları Kapatılacak 100.000 TL verilecek. Son Dakika kampanyası vatandaşları sevindirdi.

Cumhurbaşkanı talimatlarıyla, vatandaşların yüzü gülmeye devam ediyor. Banka borçları ve senet borçları olan kişiler, Vakıfbank üzerinden kredi kullanarak, 100000 TL’ye kadar tüm borçlarını kapatabilirler. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından yapılan açıklama sonrasında kamu bankalarının bu kredileri vermesi gerektiğinden bahsetmişti. Bu bahsetme sonrasında ilk kampanya yapan bankaların başında Vakıfbank geliyor. Öncelikli olarak esnaflara daha sonra da bireysel olarak kredi verilecek. Kredi destek kampanyasından 100000 TL’ye kadar olan tüm borçlarınız kapatılabilecektir. Bu kampanyanın diğer kampanyalardan ayıran özelliği ise sadece banka borçları değil, senet borçları olan kişilerin, faturalarını bankaya vermeleri durumunda senet borçları da kapatılacaktır. Vakıfbank üzerinden verilen bu kredide 36 ay vade yapılacak ilk taksit ödemesinde 3 ay 6 ay ve 9 aylık kredi ertelemeleri de sunulacaktır. Vakıfbank’ın resmi internet sitesinden yayınlanan bu haber ile birlikte borç kapatma kredilerinin resmen başladığı ve 100000 TL’ye kadar onay verileceği duyuruldu. Sizlerde bu kredileri kullanarak sıkıntı yaşadığınız borçlarınızı kapatabilirsiniz.

Vakıfbank, borç kapatma kredisi kampanyası detayları nelerdir?

Vakıfbank üzerinden borç kapatma kredisi kampanyasına katılmak isteyen kişiler, İhtiyaç Kredisi bölümünden bu kredilere başvuru yapabileceklerdir. Kredi başvurusu yapacak olan kişilerin banka kredi politikalarına uygun olması gerekiyor. Vakıfbank üzerinden kredi kullanmak isteyen kişilerin emekli olması durumunda emekli maaşları bu bankadan alınması gerekmektedir. Emekli maaşınız bu bankada değilse, banka taşıma yaptıktan sonra kredi başvurusu yapabiliyorsunuz. Sigortalı olarak çalışan kişilerin ise en az 6 aylık sigortalarının yatmış olması gerekiyor. Esnaf olan vatandaşların da 2 yıllık vergi levhası olması durumunda, Vakıfbank üzerinden borç kapatma kredisi kullanabileceklerdir. Vakıfbank şubelerinden, Vakıfbank internet sitesinden bu konuyla ilgili bilgiler alabiliyorsunuz.

Başvuru yöntemleri

Kredi başvurusu duyurusu yapıldıktan sonra başvuru nasıl yapılır oldukça merak edilen bir konudur. Eğer, bankalararası borç kapatma kredisi kullanmak istiyorsanız bu kredileri banka şubelerinden işlem yapmanız gerekiyor. Çünkü kredi başvurusu yapacak olan kişinin banka borçları olması durumunda kredi, onayı alamayabilir. Bu sebeple kredileri evraklarınız ile birlikte, en yakın banka şubesinden alabilirsiniz. 36 ay vadeli kredilerde ilk taksit ödemesini nasıl erteleyecekseniz, bankaya söylemeniz gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir