BAŞKAN TAHMAZOĞLU TOHUM DESTEĞİ SAĞLADIĞI ÇİFTÇİLERİN HASAT SEVİNCİNE ORTAK OLDU

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey İlçesi’ne bağlı Kapcağız Köyü’nü ziyaret ederek çiftçinin hasat mutluluğuna ortak oldu.

Üretimin artması ve ülke ekonomisinin gelişmesi anlamında çiftçilere ve hayvan yetiştiricilerine dev destekler sağlayan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, çiftçilere bu zamana kadar 9.387.000 kg arpa-buğday tohumu, 10.070.000 kg gübre, 24.285.000 kg hayvan yetiştiricilerine yem, 900.000 adet zeytin-fıstık fidanı, 12.300.000 adet meyve ve sebze fidesi,243 aileye 210 büyükbaş, 2.766 küçükbaş hayvan desteği ve 278.000 kg mercimek, yonca, İtalyan çimi desteğinde bulundu.  Kapcağız Köyü’nü ziyaret eden Başkan Mehmet Tahmazoğlu biçerdövere binerek çiftçilerin hasat sevincini birlikte yaşadı.

ÇİFTÇİNİN YÜZÜ GÜLERSE BİZİM DE YÜZÜMÜZ GÜLER

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu,  çiftçinin hasat sevincine ortak olduklarını belirterek “Yıllardır çiftçimize destek olarak üretimi arttırmaya çalışıyoruz. Bugün ekili alan miktarımız 80.000 dekardan 300.000 dekara çıktı. Topraklardan bereket fışkırıyor. Bu birlikte hareket ederek, birlikte çalışarak ve gayret ederek ancak mümkün oluyor. Hasat zamanında Kapcağız köyümüzü ziyaret ettik. Şahinbey Belediyesi olarak dağıtmış olduğumuz arpa ve buğdayların hasadına geldik. Arpa hasadı için çiftçilerimiz ile buluştuk. Arpalarımız sarı başaklı bol taneli bir şekilde boy vermişler. Dağıttığımız tohumlardan ve gübrelerden dolayı çiftçilerimizin büyük bir memnuniyeti var. Çiftçimizin yüzü gülerse bizim de yüzümüz güler. Hayırlı ve bereketli olsun” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir