ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’NDEN BİR ALTERNATİF YOL DAHA

Şehrin trafiğine nefes aldırmak için yeni yollar açan ve bunları vatandaşın hizmetine sunan Şahinbey Belediyesi bu önemli projelerine bir yenisini daha ekliyor.

Daha önce Özdemirbey Caddesi 1’nci etap çalışmasını yapan daha sonra 12 şeritli Yeşilvadi Bulvarını, ardından Özdemirbey Caddesi 2’nci etap ve Bogaziçi Bulvarı gibi önemli bir projeyi hayata geçiren Şahinbey Belediyesi şimdide Özdemir Bey Caddesine alternatif yol çalışması yapıyor.

TRAFİK YÜKÜNÜ HAFİFLETECEK

Yapılan Alternatif yol çalışmasını yerinde inceleyen Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Şahinbey Belediyesi olarak, ilçemiz içerisinde yeni bulvarlar açmak suretiyle trafiği ciddi anlamda rahatlatmaya devam ediyoruz. İlk açtığımız yol Doğumevi Kavşağı ile Düztepe arasındaki Özdemirbey Caddesi birinci etabıydı. Daha sonra Düztepe-Dutluk arasında Özdemirbey ikinci etap çalışmasını yaparak vatandaşın hizmetine sunduk. Daha sonra 12 Km’lik 12 şeritli Yeşilvadi Bulvarını açtık. İnönü Caddesine alternatif olarak Boğaziçi Bulvarını açtık. Boğaziçi Bulvarı ikinci etap çalışmasını yapımına devam ediyoruz. Orada da yüzde 60 seviyesine ulaştık. Yine ilçemize alternatif yol olarak Güzelvdi Mahallesi’nden, Düztepe Şanlı Dere Caddesine ve Şanlı Dere Caddesini de yine Şhereküstü’ye bağlayacak, kuzey-güney hattında yeni bir bulvar açıyoruz. Burasıda Özdemir Caddesine alternatif bir yol olacak ve şehrimizin trafik yükünü ciddi anlamda rahatlatacak. Kamulaştırma ve yol açma çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir