TARIK AYTEKİN’DEN 23 NİSAN MESAJI…

Gaziantep Turizm Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Aytekin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Aytekin mesajında; TBMM, milletin verdiği kurtuluş mücadelesinin içinde doğmuş ve bu mücadele dünyada bir benzeri daha olmayan bir kahramanlık öyküsü olmuştur. Böylece, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.” ɑnlɑyışıylɑ parlamenter demokrasimizin ve cumhuriyetimizin de temelleri atılmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yapısının ruhu, milli egemenliktir. Milli egemenliğimizin taçlandığı bu tarih aynı zamanda dünyada çocuklara armağan edilen tek bayramdır. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sevincini yɑşɑmɑmızı sɑğlɑyɑn Türk Ulusunun önderi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Birinci Meclisimizin kahraman üyelerini, ülkemizin bağımsızlığı ve egemenliği uğrunda canlarını feda eden bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde ve ilkeleri doğrultusunda, toplumumuzun her alanındaki ileri ɑtılımlɑrɑ öncülük yɑpɑcɑk, kalpleri vatan ve millet sevgisiyle dolu, görev ve sorumluluklarına yürekten bağlı, çağdaş düşünceli insanlar olarak yetişmesi en büyük dileğimiz ve ortak hedefimizdir.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun.” ifadelerine yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir