Vali Davut Gül’ün Ramazan Ayı Mesajı

Sevgili hemşehrilerim…

Büyük bir özlemle beklediğimiz rahmet, bereket, mağfiret iklimi olan Ramazanı Şerif’e hep birlikte kavuşmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Bu kutsal ay, kitabımız Kur’an-ı Kerim’in nazil olmaya başladığı ve oruç ibadetimizi eda ettiğimiz bir zaman dilimini ifade ediyor bizlere. Rabbim, On Bir Ayın Sultanını şanına yakışır bir şekilde ağırlamayı hepimize nasip eylesin. Bu mübarek zamanlar hürmetine, kin ve nefret duygularında boğulan yüreklerin ateşine su, haksızlık ve zulmün kasıp kavurduğu coğrafyalara umut tohumları nasip eylesin.

Rabbim, sevginin, yardımlaşmanın, dayanışmanın kurtuluş anahtarımız olduğunu, nasip olan varlık da öksüzün, yetimin ve ihtiyaç sahibinin de hakkı olduğunu her zamankinden daha çok anlayabilmeyi, kırılan kalpleri onarmak, komşuluk hukukumuzu tazelemek, dayanışmamızı artırmak, günahlarımızdan arınmak için bizlere sunulmuş bu ilahi fırsattan en güzel şekilde istifade edebilmeyi nasip eylesin.

Aziz Gaziantepliler…

Hem ülkehem de tüm insanlık olarak bir süredir mücadele verdiğimiz Pandemi nedeni ile yorulduk, bazen kendimizin bazen de yakınlarımızın hastalığı, karantinalar veya mücadele tedbirleri zor zamanlar geçirmemize neden oldu. Ancak bizler biliyoruz ki, hiçbir şey sebepsiz yaratılmamıştır ve gecenin en karanlık anı, sabaha en yakın olan zamandır.  Bu mübarek ay hürmetine dileğimiz, çekilen sıkıntıların hayırlı sebeplerle son bulması ve dünya olarak feraha kavuşmaktır.

Bu dua ve dileklerle, başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennemden kurtuluş olan mübarek ramazan ayının başta Gaziantep’imiz olmak üzere bütün İslam alemi ve insanlık için sağlığa, barışa, huzura ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Gönlümüzde yaktığımız mahyalarla karanlıkların dağılacağına inanıyor, tüm hemşehrilerime hayırlı ve bereketli ramazanlar diliyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir