ESMA’ÜL HÜSNA CAMİİ İBADETE AÇILDI

MEHMET ALİ ERUSLU HAFIZLIK KUR’AN KURSU’NUN TEMELİ ATILDI

ESMA’ÜL HÜSNA CAMİİ İBADETE AÇILDI

Gaziantep’te, hayırsever tarafından yaptırılan Esma’ül Hüsna Camisinin açılışı gerçekleştirilerek yine hayırsever tarafından yaptırılacak Mehmet Ali Eruslu Hafızlık Kur’an Kursu’nun temeli atıldı. Vali Davut Gül, burada Gaziantep’te çok güzel bir hayır ikliminin bulunduğunu kaydetti.

Şahinbey İlçesi Geylani Mahallesinde gerçekleştirilen açılış ve temel atma törenine, Vali Davut Gül’ün yanı sıra, Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin, Şehitkâmil Kaymakamı Ömer Kalaylı, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, hayırsever Ökkeş Eruslu ve ailesi ile diğer ilgililer katıldı.

Pandemi tedbirleri kapsamında az katılımcı ile gerçekleştirilen törenin açılışında konuşan Vali Davut Gül, hayırsever Ökkeş Eruslu’ya teşekkür ederek Gaziantep’in manevi olarak imar edilmesi başta olmak her türlü hayır işinin içinde bulunduğunu söyledi.

Gül, “Eruslu ailesine teşekkür ediyoruz, aile olarak hayır anlamında bir hassasiyetleri var. İki buçuk senedir Gaziantep’teyim, bu süre içerisinde her hayır işinin mutlaka ucundan tuttular.  Ökkeş Eruslu abimiz aynı zamanda Gaziantep’i Geliştirme Vakfının mütevelli heyetinde. Orada da kendisinden çok istifade ediyoruz. Kimi zaman cami, kimi zaman Kur’an Kursu yapılmasında, kimi zaman da fakir fukaranın ihtiyaçlarının karşılanmasında önemli katkıları oldu.  Âdeta şehrin dertlerini kendisine dert edinen bir hayırseverimiz.  Allah sayılarını arttırsın. Gaziantep’te bu anlamda bir hayır iklimi var. Mahalleli hemşerilerimizi tebrik ediyorum, iyi bir işi sahiplenmek, kadrini kıymetini bilmek de çok önemli. Hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer, Hafızlık Kur’an Kursu’nu yaptıracak Ökkeş Eruslu ve ailesi ile cami yapımında emeği geçenlere teşekkür ederek hayırlı olması temennisinde bulundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Emeği geçen Hasan hocamız başta olmak üzere bütün hayırseverlere teşekkür ediyorum, Eruslu ailesine özel bir teşekkür ediyorum, hem iş, aş üretiyorlar, hem de hayırseverlik örneği gösteriyorlar” diye konuştu.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Eruslu ailesi başta olmak üzere caminin yapımında emeği geçenlere teşekkür etti. Cami ve Hafızlık Kur’an Kursu’nun yapıldığı mahallenin kentsel dönüşüm dâhilinde olduğunu belirten Tahmazoğlu, bu alanın yeniden yapılandırıldığını söyledi.

İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar ise Esma’ül Hüsna camisinin Cuma günü itibari ile ibadete açıldığını dile getirerek hemen yanı başında Hafızlık Kur’an Kursu’nun temelinin atıldığını söyledi.

Hayırsever iş insanı Ökkeş Eruslu da “Burası İmam Hatip’i, Kur’an Kursu, camisi, inşallah 4-6 yaş çocuk grubu ile de büyük bir kompleks olarak mahallemize hizmet verecektir. Burada yetişen gençlik, Kur’an-ı Kerim’i anlar ve öğrenirse, kendi nefsinde yaşarsa inanın hem insanlığın hem de tüm İslam Âleminin sigortası olacaktır” diyerek hayırlı olmasını diledi.

Konuşmalar sonrasında Yatılı Hafızlık Kur’an Kursu’nun temeli atılarak, Esma’ül Hüsna Camisi dualarla ibadete açıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir