Doğa Koleji’nden dünya standartlarında eğitim

Doğa Koleji Gaziantep Kampüsü Müdürü Yusuf Yapıcı:

“Doğa Koleji’nden dünya standartlarında eğitim”

Doğa Koleji Gaziantep Kampüsü Müdürü Yusuf Yapıcı Gaziantep’te çalışan basın mensupları ile kahvaltıda buluştu.

Kahvaltıda basın mensuplarına Gaziantep Doğa Koleji Kampüsü ile ilgili çeşitli bilgiler veren Yapıcı “Doğa Koleji Türkiye’nin köklü okullarından biridir. Bizde Gaziantep Doğa Koleji  olarak bu köklü geçmişi şehrimizde temsil etmekten gurur ve mutluluk diyoruz” dedi.

Basın mensuplarının okulla ilgili sorularına cevap veren Yapıcı Doğa Koleji’nin Türkiye’nin en büyük dünyanın ise sayılı eğitim kurumlarından olduğunu ifade ederek “Okulumuz teknolojik alt yapısı ile AR-GE çalışmalarına büyük yatırımlar yapmış, dünya üzerinden uygulanan en iyi eğitim sistemlerini yerel dinamikler doğrultusunda yapılandırarak eğitim-öğretim faaliyetlerine devam etmektedir.” şeklinde konuştu.

Tüm dünyayı etkileyen COVID-19 salgını nedeniyle başarılı çalışmalar yaptıklarına vurgu yapan Yapıcı öğrencilerin gelişimini dijital ortamda takip ve kayıt edebilmek için e-Doğa sistemini geliştirdiklerini söyledi.

e-Doğa uygulaması ile velilerin deneme sınavı sonuçlarını, ders programını, öğrencinin sağlık durumunu, öğretmenlerini, kişisel gelişimini, rehberlik işlemlerini, akademik durumunu ve eğitsel performansı anında görebildiklerine değinen Yapıcı  “e-Doğa dijital eğitim platformunun teknik altyapısı çok güçlü ve akademik içeriği çok zengin. Öğrencilerimizin önüne okul saatleri dışında eğitimlerini her zaman ve her yerde ulaşabilecekleri bir dijital platform sunduk” dedi.

Doğa Koleji’nin Türkiye’nin dört bir yanındaki kampüsleriyle eğitim sektörüne yön verdiğini söyleyen Yapıcı, “dünya standartlarında eğitim sunmaya, gelişime ve geliştirmeye katkı sağlamaya, “yeni nesil eğitim” felsefesiyle geleceğin dünyasının ihtiyaç duyacağı bireyleri bugünden yetiştirmeye devam edeceğiz” diyerek konuştu.

Yapıcı sözlerini şöyle sürdürdü:

“Doğa Koleji, bugün, ürettiği eğitim modelleriyle dünyada birçok kurumun örnek aldığı bir eğitim markası. Doğa Koleji’ni  diğer eğitim kurumlarından ayıran en temel özelliği eğitimde klasik kalıpları yıkarak modern, vizyoner modelleri hayata geçirmesidir. Bu farkındalıkla hareket ederek ülkesine ve değerlerine bağlı, evrensel değerlere açık, sorgulayan, donanımlı, araştırmacı ve dünya ile entegre nesiller yetiştirmeye devam edeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir