ŞAHİNBEY’DE SOSYAL TESİS AĞI GENİŞLİYOR

Şahinbey Belediyesi’nin kırsal mahallelerinden olan Küçükkızılhisar Mahallesi’ne yaptığı sosyal tesisi vatandaşın hizmetine sundu.

Şahinbey Belediyesi, Şahinbey İlçesi’nin tüm mahallerinde vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda Sosyal Tesis ve Gençlik Merkezleri yapımını hızla sürdürüyor. Şahinbey Belediyesi’nin kırsal mahallelerinden olan Küçükkızılhisar Mahallesi’ne yapılan sosyal tesis; 563 m2 inşaat alanı üzerine yapıldı, zemin ve birinci kattan oluşan sosyal tesisin içerisinde bay-bayan taziye evi ve bir adet derslik sınıfı bulunuyor.

VATANDAŞLARIMIZ BU TESİSİMİZDEN EN İYİ ŞEKİLDE FAYDALANMALI

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Belediyesi olarak vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda projeler yapıldığını belirterek “Küçükkızılhisar mahallemiz ne kırsal mahalle ne de şehir mahallesi ikisinin ortasında. Ancak şehir ile bütünleşti arkasında Beştepe Mahallemiz var. Küçükkızılhisar Mahallemize Şahinbey Belediyesi olarak bir tane park, 172.000 m2 asfalt ve kilit taşı çalışması yaptık. Gençlerimiz spor yapsın diye 3 tane halı saha ve 7 kilometre arazi yolu yaptık. Bu mahallemizde 4 ailemize küçükbaş, 4 ailemize büyükbaş hayvan desteğinde bulunduk. Çiftçilerin ve hayvan yetiştiricilerinin desteklenmesi konusunda Büyükşehir Belediyemizin de önemli çalışmaları var. Kendilerine yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. Şimdi ise Küçükkızılhisar Sosyal Tesisimizi yaptık. Tesisimizde hem erkek hem de kadın taziye salonu ve bir dersliğimiz var. Amacımız bu tesisimizden vatandaşlarımızın en iyi şekilde faydalanmaları. Burası sadece taziye evi olarak kullanılmasın. Bu tesisin aktif olarak kullanılmasını istiyoruz. Bu tesisin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, tesisimizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

BELEDİYECİLİKTE ÇIĞIR AÇILDI

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Latif Karadağ, vatandaşların belediyelerden taleplerinin farklılaştığını belirterek “Belediyecilik doğumdan ölüme, beşikten mezara kadar yapılan hizmet. Başkan Mehmet Tahmazoğlu’nun liderliğinde Şahinbey Belediyesi bu hizmeti daha ileriye götürüyor. İnsana yapılan hizmetin yanında hayvancılık ve tarımsal desteğiyle çok farklı bir alana geçti. Bu anlamda el birliğiyle Şahinbey Belediyemiz tüm yerleşim alanlarında, kırsal mezradan şehir merkezine kadar insanla ilgili olan her şeyle sahadalar. Mahallelerimizin temel belediyecilik hizmetleri tamamlandı. Artık vatandaşlarımıza gelirini sağlayacak ev ekonomisine destek sağlayacak çalışmalar yapılıyor. Bu anlamda da ciddi çalışmalar var. Ben belediyeciliğe yeni bir çığır getiren gerçekten doğumdan ölüme, beşikten mezara her alanda insana hizmetin her alanında bulunan Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu başta olmak üzere tüm Şahinbey Belediyesi çalışanlarına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

BAŞKANIMIZDAN MEMNUNUZ

Küçükkızılhisar Köyü Muhtarı Mustafa Acar, Şahinbey Belediyesi’nin hizmet anlamında her zaman vatandaşın yanında olduğunu belirterek  “Öncelikle bizlere böyle bir tesisi kazandıran Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na çok teşekkür ediyorum. Sadece tesisi değil aynı zamanda asfalt olmayan yolumuz kalmadı. Hizmet anlamında Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’ndan memnunuz” dedi.

Küçükkızılhisar Mahallesi’nde düzenlenen törene Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Latif Karadağ, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç, Şahinbey İlçe Müftüsü Necati Şafak, meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir