Vali Davut Gül: “İstiklal Marşımızın Kabulünün Yıl Dönümünü kutluyorum”

Gaziantep Valisi Davut Gül, “İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Vali Gül mesajında; “Azmin, kararlığın ve bağımsızlığın sembolü İstiklal Marşı’mızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde “Milli Marş’’ olarak kabul edilişinin 100. yıl dönümünü kutlamanın haklı gurur ve mutluluğu içerisindeyiz.

Mehmet Akif Ersoy, içinde yaşadığı toplumun değerlerini çok iyi bildiği için İstiklal Marşı’yla milletimizin duygu ve düşüncelerine en iyi şekilde tercüman olmuştur.

Milli mücadele döneminde yüreği vatan-millet sevgisiyle ve bağımsızlık aşkıyla yanan milletimizin bağımsızlığa olan tutkusunu, Milli birlik ve beraberliğimizi en veciz biçimde ortaya koyan Mehmet Akif Ersoy’un kaleme aldığı İstiklal Marşı, aziz milletimizin hissiyatına tercüman olmuştur.

Her kelimesi ile milletimizin sahip olduğu yüksek karakteri, milli ve manevi değerleri ortaya koyan İstiklal Marşı, milletimizin yeniden varoluşunun, ulusal birlik ve bütünlüğünün simgesi olmuştur.

Bugün hepimize düşen görev, her karış toprağını kanlarıyla, canlarıyla sulayan ecdadımızın emaneti cennet vatanımızı, hedeflerine ulaştırma azmi ve kararlığı içerisinde, yılmadan, yorulmadan, adaletle, merhametle çalışmak; birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek vatanımızın her karışını korumaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşı’mızın kabulünün 100. yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ve istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını ve bu cennet vatanımız uğruna canlarını seve seve veren bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, şükran, rahmet ve minnetle anıyorum.

Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir