ENDİŞE VEREN YÜKSELİŞ

Gaziantep’in koronavirüs tablosu sarıdan kırmızıya doğru yükseliyor. Korona vaka sayısı her 100 bin kişide yüzde 27 iken, bu rakam yüzde 44’ler yükseldi. Gaziantep Valisi Davut Gül, kısıtlamaların yeniden uygulanmaması için kurallara uyulması istedi.

Gaziantep Valisi Davut Gül, Covid-19 vakalarının arttığına dikkat çekerek halka kurallara uymaları çağrısında bulundu.

KURALLARA UYMAYI İHMAL ETMEYELİM

Korona vaka sayısının her 100 bin kişide yüzde 27 iken, bu rakamın yüzde 44’ler yükselmesinin endişe verici olduğunu belirten Vali Gül ‘’Kurallara uymasak orta dereceli riskten yüksek dereceli riskli bölgeler arasına gireriz.Buda kısıtlamaların yeniden gelmesine neden olacaktır.Lütfen kurallara uymayı ihmal etmeyelim’’ dedi.Covid-19 vakalarının geçen haftaya göre arttığına dikkat çeken Vali Gül, halka kısıtlamaların tekrar uygulanmaması için kurallara uymalarını istedi.

MAALESEF VAKA SAYIMIZ ARTIYOR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden illere göre haftalık Covid-19 vaka sayısının güncel haritası ile ilgili yaptığı paylaşımı alıntılayan Vali Gül, tedbirlere devam edilmesi gerektiğini vurguladı. Bakan Koca’nın “tedbirli olunması” çağrısını hatırlatan Gül, “Maalesef vaka sayımız artıyor. Şehir olarak hepimiz üzerimize düşeni yapmazsak bu dışarıda geçirdiğimiz son cumartesimiz olabilir. Nasıl bulaştığı ve nasıl önlem alınacağı belli, çocukların okulu, esnafın işi, gençlerin düğünü ve benzeri konuların düzelmesi için lütfen kurallara uyalım.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir