ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’NİN TESİSLERİNDE KUR´AN-I KERİM ÖĞRENİYORLAR

Şahinbey Belediyesine bağlı Bostancı Mektebi Kültür Merkezi’nde vatandaşlar Kur’an-ı Kerim’i öğrenmenin mutluluğunu yaşıyor.

Şahinbey Belediyesine bağlı Bostancı Mektebi Kültür Merkezi’nde eğitim gören kursiyerler ortalama 2 ay süren eğitim sonrasında Kur’an-ı Kerim öğreniyorlar. Şahinbey Belediyesinin kurslarına yoğun ilgi gösteren kursiyerler birçok branşta eğitim alabiliyor. Kurslar da özellikle maske, mesafe ve hijyen kurallarına hassasiyetle dikkat ediliyor.

“KUR’AN-I KERİM ÖĞRENDİĞİM İÇİN MUTLUYUM”

Kur’an-ı Kerim öğrenmenin ve okumanın çok güzel bir duygu olduğunu ifade eden 60 yaşındaki Fatma Çimen, “Kursa geliyoruz, unuttuğumuzu tekrarlıyoruz. Bu Kur’an’ı Kerim kursunu açanlardan Allah razı olsun, çok memnunuz. Hocamızın sayesinde de Kur’an-ı Kerim’i öğreniyoruz. Sorunlarımız olmasına rağmen Kur’an-ı Kerim kursuna gelmeyi çok istiyoruz. Salgın nedeniyle kursumuz kapalıydı ama tekrar açılmasına çok sevindik. Daha önce Kur’an-ı Kerim okumasını biliyordum ama unutmuştum. Şimdi tekrar öğrenmeye geliyorum.” ifadelerini kullandı.

“KUR’AN’I KERİM ÖĞRENMENİN MANEVİ DUYGUSU BAŞKA”

Çocukluk yıllarında Kur’an-ı Kerim öğrenme fırsatı bulamadıklarını belirten Meryem Hatun“Kur’an-ı Kerim’i maalesef çocukluktan öğrenemedik. İçimizde kalan bu ukdenin artık zamanı geldi. Çocukluktan beri hep Kur’an-ı Kerim’i öğrenmek istiyordum. Fakat hayat şartlarından fırsat bulamadık. Kur’an-ı Kerim’i öğrenmenin zamanı geldiğini düşündüğüm için Kur’an-ı Kerim’i öğrenmeye geldim. Hocalarımız sağ olsunlar bize Kur’an-ı Kerim’i öğrettiler. Pandemi yüzünden biraz ara vermiştik şimdi tekrar başladık, çok iyi gidiyor, inşallah artık devam eder. Kur’an-ı Kerim’i manevi olarak öğrenmek tabi ki çok güzel bir duygu. Evde Kur’an-ı Kerim dinliyorduk ama okumak insana başka bir feyiz, manevi duygu veriyor. Kur’an-ı Kerim’i öğrendiğim için çok mutluyum ve huzurluyum. Kendimde eksik olanı tamamladığımı düşünüyorum.”

“KUR’AN-I KERİM’İ EN GÜZEL ŞEKİLDE ÖĞRENİYORUZ”

Kur’an-ı Kerim’i öğrenmenin yaşının olmadığını belirten Arzu Rumerveklioğlu, “Daha önce camilere gidiyorduk, biz Kur’an’a geçene kadar camiler kapanıyordu. Bir dahaki seneye kadar da unutuyorduk. Burada sadece kadınların olması bizler için ayrı bir rahatlık. Kur’an-ı Kerim’i tecvidli okumak daha güzel. Hem anlayarak okumak hem tecvidi yapabilmek en güzel. Allah’ın kelâmını okumak çok güzel. Allah’ım herkese nasip etsin. Bu mekânları açanlara teşekkür ederiz, Allah razı olsun. Allah’ımıza binlerce şükürler olsun ki Kur’an okumayı tam anlamıyla öğrenmeye çalışıyoruz. Allah’ım inşallah kabul eder.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir