Tügva Nöbet Tutan Polisleri Unutmadı: “Polisimizin Yanındayız”

TÜGVA yılbaşı gecesi nöbet tutan polis ekiplerine Sıcak Poğaça ve Cay İkramında bulundu.

Türkiye Gençlik Vakfı(TÜGVA) Gaziantep İl temsilciliği ve Şehitkâmil temsilciliği birlikte yılbaşı gecesi nöbet tutan polis ekiplerine Sıcak Poğaça ve Cay İkramında bulundu. Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, 2020 yılının son saatlerinde Gaziantep…

Yılbaşı gecesi nöbet tutan polis ekiplerine Sıcak poğaça ve çay ikramında bulundular.

Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, 2020 yılının son saatlerinde nöbet tutan polis ekiplerine poğaça ve çay ikramında bulundu.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında 81 ilde ilan edilen sokağa çıkma kısıtlamasının başlamasıyla Gaziantep’te yeni yıla girilirken polis ekipleri denetimlerini sürdürdü. Türkiye Gençlik Vakfı(TÜGVA) Gaziantep İl temsilciliği ve Şehitkâmil temsilciliği gönüllüleri, sokağa çıkma kısıtlaması dolayısıyla yılbaşı gecesi sessizliğe bürünen kentte, halkın huzur ve güvenliği için sokaklarda görev yapan polis ekiplerini unutmadı. Tüğva gönüllüleri, Sıcak poğaçaları polis kontrol noktalarını ve polis merkezlerini tek tek ziyaret ederek nöbet tutan polis ekiplerine ikram etti.

“Polis teşkilatımızın yanında bulunmak için buradayız”

Polis teşkilatının yanında olduklarını göstermek için ziyaret ettiklerini ifade eden Türkiye Gençlik Vakfı (Tügva) Gaziantep İl Temsilcisi Mahmut Tekin, “Bizlerin güvenliğini sağlayan aynı zamanda herkesin evinde oturduğu bu saatte, ailesiyle vakit geçirdiği bu saatlerde bizim güvenliğimizi ve pandeminin yayılmasını önlemede önemli görev üstlenen polis teşkilatımızın yanında bulunmak için buradayız. Onlara bir nebze de olsa moral vermek istedik. Aslında bizler burada çayı ve poğacayı bahane ettik. Onlara bu gecede ailelerinden uzakta kalmalarından dolayı bizlerde onların bir ailesi olmak istedik. Onlara olan yakınlığımızı göstermek istedik. Onların ne kadar kutsal ve güzel bir görevi üstlendiklerinin farkındayız” diye konuştu.

“Güvenlik güçlerimizin yanında olduğunu hissettirmek istedik”

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Şehitkâmil İlce Temsilcisi Mehmet Satıcı ise, sokağa çıkma kısıtlamasının başladığı yılbaşı gecesinde görevi başında olan güvenlik güçlerinin yanında olmak amacıyla ziyaret ettiklerini belirterek, “Bu kapsamda poğaçalarımızı ve çaylarımızı güvenlik güçlerine ikram ettik. Bizler onlar için buradayız. Polis ekiplerinin kontrol noktalarını gezip sıcak poğaça ve çay ikram edeceğiz. Hem içleri ısınsın hem de yanlarında olduğumuzu göstermek için böyle bir etkinlikte bulunduk. Herkes şu anda sıcak evlerinde yeni yıla girerken bizlerde meydanlardayız, güvenlik güçlerini ziyaret ediyoruz” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir