Vali Davut Gül’ün Yeni Yıl Mesajı

Vali Davut Gül’ün Yeni Yıl Mesajı

“Bütün güzellikleri ve üzüntüleri ile bir yılı daha tarihin sayfaları arasına gönderiyoruz.

2020 yılı Covid-19 salgınının getirdiği zorluklarla, küresel ekonomik krizin derinleşmesi ve daha fazla insanı etkimesi ile, doğal afetlerin derin etkileri ile hepimiz için zor bir yıl oldu. Ancak bizler her zorlukla beraber bir kolaylık olduğunu ve her zorlukta bir hayır olduğunu bilen bir kültüre, inanca sahibiz. Bizler biliyoruz ki; gecenin en karanlık zamanı sabaha en yakın olan zamandır.

Bununla birlikte bu zor zamanlar, Gaziantepli hemşehrilerimizin sıkıntıları cesaretle, azimle, kararlılıkla aşarak, İlimize bir çok güzelliği ve başarıyı yaşattığı bir döneme de sahne oldu.

Gazi Şehrin insanları pandemi döneminde hep beraber zorda olan kardeşlerine ekmek oldu, aş oldu…

Gazi Şehrin insanları, evlatlarımıza okul oldu, kitap oldu, tableti olmayana tablet oldu, interneti olmayana internet oldu, eğitim yuvası oldu…

Gazi Şehrin insanları, küresel daralmanın yaşandığı bu zamanda ihracat rekorları kırdı. Bahaneler üretilen bu dönemde çözüm üretti ve istihdam oldu. Adeta insanların inanmakta zorluk çektiği 300 fabrika oldu…

Gazi Şehrin insanları, kurtuluş mücadelesinin üzerinden yüz yıl da geçse, bin yıl da geçse o dönemki ruhun hala dim dik ayakta olduğunu gösterdi tüm dünyaya…

…ve bu dönemde Gazi Şehrin insanları, bir model oldu, “Gaziantep Modeli”  ne demekmiş, yaşayarak gösterdi tüm insanlığa.

Sevgili hemşehrilerim…

Ben, 2021 yılında da bu birlik ve beraberliğin artarak devam edeceğine gönülden inanıyorum.

Bizler, Şehrimizin kalkınması, huzuru ve mutluluğu için başta  Adalet Bakanımız,  Milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, Kaymakamlarımız İlçe Belediye Başkanlarımız, iş adamlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, mesai arkadaşlarımız  ve siz değerli vatandaşlarımızla birlik olmaya, hep beraber eğitimde, sporda, turizmde ve daha bir çok alanda önemli adımlar atmaya ve İlimizin adını dünyaya duyurmaya devam edeceğiz.

Bütün Gaziantepli hemşehrilerimin bu düşünceleri paylaştığına gönülden inanarak, 2021 yılının dünyamız, ülkemiz ve Gaziantep’imiz için güzel gelişmelere vesile olmasını temenni ediyor, bu kadim topraklarda huzur hâkim olsun diye toprağa düşen bütün şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir