GAZİANTEP MODELİ İLE EĞİTİME DESTEK PROTOKOLÜ İMZALANDI

HAYIRSEVER TARAFINDAN 4-6 YAŞ KURAN KURSU YAPTIRILACAK

Gaziantepli hayırsever Ömer Bozatlı ve ailesi tarafından Gaziantep’e, 4-6 yaş çocukların eğitim göreceği Kur’an Kursu yaptırılacak.

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda, hayırseverler ve ilgili kurumlar işbirliğinde eğitim başta olmak üzere birçok alanda çeşitli protokoller imzalanıyor.

Bu kapsamda hayırsever Ömer Bozatlı tarafından yaptırılacak ve okul öncesi eğitime önemli katkı sunacak 4-6 yaş Kur’an Kursu için protokol imza töreni düzenlendi.

Valilikte düzenlenen protokol imza törenine, Vali Davut Gül’ün yanı sıra, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şehitkâmil Kaymakamı Ömer Kalaylı, Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, İlçe Müftüsü Feyyaz İdin ile hayırsever Ömer Bozatlı ve oğulları katıldı.

Vali Davut Gül, protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, hayata geçirilen her şeyin Gaziantep’i bir adım daha ileriye taşımak amacı taşıdığını aktararak, “Gaziantep Modeli tam olarak bu. Bazı hayırseverlerimiz ile okul protokolü bazıları ile spor salonu, cami, Kuran Kursu protokolleri yapıyoruz. Sanayi alanında hayırseverlerimiz olduğu gibi toplumun diğer alanlarında da hayırseverlerimiz var.  Kimi zaman bir emekli vatandaşımız kimi zaman dışarda olan bir hemşerimiz ama baktığımız zaman hepsinin ortak amacı Gaziantep’i bir adım daha ileriye götürmek” dedi.

Hayırseverimize, aile fertlerine ve emeği geçen herkese teşekkür eden Vali Gül, “Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Şehitkâmil Belediye Başkanımıza arsa temini ve işlemleri için ayrıca teşekkür ediyoruz. Gaziantep Modeli ile el ele vererek daha iyisini yapmaya çalışıyoruz. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, emeği geçenlere ve hayırsever Ömer Bozatlı’ya teşekkür ederek “Bir taraftan sanayide işçi çalıştırıyor, aş, iş üretiyor. Bir taraftan da elde ettiği ile çocuklarımız için hizmet ediyor. Çok kıymetli. Bizi biz yapan değerler akşamdan sabaha çocuklarımıza yerleşmiyor, uzunca bir yolculuk. Dolayısıyla Diyanet İşleri Başkanlığımızın yaptığı bu çalışma çok kıymetli. Çocuklarımızı işin başında her yönüyle bedenen, ruhen, madden, manen yetiştirmemiz, geleceğe hazırlanmamız lazım. İnsana yatırım yapmamız lazım. Bu açıdan biz lojistikçiyiz. Bize düşen ne varsa bu anlamda hocalarımızın emrindeyiz. Valimize koordine ettiği için çok teşekkür ediyoruz. ”şeklinde konuştu.

Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, 4-6 Yaş Kur’an Kursu’nun Gaziantep’e hayırlı olması temennisinde bulundu.

İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar da, 4-6 Yaş Kuran Kursu’nun önemine değinerek, “4-6 Yaş Kuran Kursları çocuklarımızın şahsiyetinin, kimliğinin oluştuğu kritik dönemde yavrularımıza, ezan, bayrak, mukaddesata dair bütün değerlerimizi vermeye çalıştığımız, Diyanet İşleri Başkanlığı uhdesinde Kuran Kursu çalışmaları. Yavrularımız burada hem anaokulu ile alakalı etkinlikleri yerine getiriyorlar, bir yandan da Allah’ın kitabını, bizi biz yapan değerlerimizi öğreniyorlar”  diyerek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Hayırsever Ömer Bozatlı ve oğulları ise protokolün hayırlı olmasını dileyerek “İnşallah devamı gelen olsun diyoruz. Devam etme niyetindeyiz. Rabbim, milletimize, vatanımıza, evlatlarımıza hayırlı eylesin. Bizler yeni nesilden umutluyuz. İnsana, eğitime, maneviyata yatırım etme niyetindeyiz” diye konuştu.

Konuşmalar sonrasında arsası Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilen 4-6 Yaş Kuran Kursu’nun protokolü imzalandı.  Söz konusu Kur’an Kursu’nun isminin Ömer Bozatlı 4-6 Yaş Kur’an Kursu olarak anılacağı bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir