ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’NDEN ÇİFTÇİYE 15.000.000 FİDE DESTEĞİ

Vermiş olduğu desteklerle çiftçinin yüzünü güldüren Şahinbey Belediyesi bir müjdeli haber daha geldi. Gaziantep Valiliği, Şahinbey Kaymakamlığı, Şahinbey Belediyesi ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü arasında 15.000.000 fide dağıtımı için protokol imzalandı.

Daha önce Şahinbey İlçesi’ndeki çiftçilere buğday ve arpa tohumu, gübre, hayvan yemi, fıstık ve zeytin fidanı dağıtımı yapan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, desteğini sürdürerek, 15.000.000 adet sertifikalı fide dağıtımı için Gaziantep Valisi Davut Gül, Şahinbey İlçe Kaymakamı Tahir Şahin, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Karayılan ile protokol imzaladı.

İNSANLAR DESTEK GÖRDÜKÇE TOPRAĞINADA SAHİP ÇIKIYOR

Vali Davut Gül, Şahinbey Belediyesi’nin yıllardır çiftçilere destek verdiğini belirterek, “Belediye Başkanımızın belirttiği üzere 50.000.000 üzerinde destek verdiler. Şimdide 10.000.000’luk bir protokol yaptık. Gastronomi şehriyiz. İmzalanan bu protokol, mutfağa giren ürünlerin burada yetiştirilmesi, aynı kalitede yapılması, çiftçinin para kazanması gibi birçok sektörü ilgilendiren bir protokol olacak. Gaziantep’te ilçelerimizin hemen hemen tamamında çiftçi sayılarımız artıyor, ama Şahinbey’deki artış diğerlerine göre çok daha fazla. Bu da Şahinbey’de verilen desteğin çiftçide bir karşılılığının olduğunu gösteriyor. İnsanlar destek gördükçe toprağına da daha çok sahip çıkıyorlar. Buna katkı sunan herkese teşekkür ediyor, bundan yararlanacak çiftçilerimize de hayırlı bol kazançlar diliyorum” dedi.

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ ÖNEMLİ PROJELER YAPIYOR

Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin, Şahinbey Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlamında birçok alanda farklı uygulamalar ile şehre değer kattığını belirterek “Şahinbey Belediyesi çiftçilerin daha kaliteli ürün elde edebilmesi için önemli projelere imza atıyor. Yapılan bu proje ile çiftçilere fide desteğinde bulunulacak verilen bu destekten dolayı Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.

ÇİFTÇİLERİMİZ ÜRETİME KATKI SAĞLAMIŞ OLACAK

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Belediyesi olarak tarım alanında çiftçilere her türlü desteği verdiklerini belirterek “Bugüne kadar 9.650 ton buğday ve arpa desteği, 10.000 ton gübre desteği, 14.000 ton yem desteği verdik, bu ayın içerisinde 10.000 ton daha ilave edeceğiz. Yine 900.000 adet zeytin ve fıstık dağıtımı gerçekleştirdik. 243 ailemize 184  adet büyükbaş ve 2.567 küçükbaş hayvan ve  gübre desteği verdik. Meralarımıza 11 adet su kuyusu açıldı, ayrıca şu ana kadar 64 tane köyümüzün arazi yollarını tamamladık. Şimdi ise fide desteği ile alakalı bir protokol imzaladık. Çiftçilerimizin daha kaliteli ürünler yetiştirmesi amacıyla, domates, biber, salatalık ve dolmalık patlıcandan yetiştirmesi için 15.000.000 adet fide desteği vereceğiz. Çiftçilerimiz bununla hem daha kaliteli ürünler yetiştirecek hem üretime katkı sağlayacak ve ayrıca kendileri de kazanmış olacak. Desteklerinden dolayı Gaziantep Valimiz Davut Gül’e, Şahinbey İlçe Kaymakamımız Tahir Şahin’e ve İl Tarım Müdürümüz Mehmet Karayılan’a teşekkür ediyorum” dedi.

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ TEŞEKKÜR EDİYORUM

Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Karayılan, Şahinbey Belediyesi’nin çiftçilere önemli destekler verdiğini belirterek  “Şahinbey Belediyesi verdiği bu destek ile ciddi bir ihtiyacımızı karşılamış olacaklar. Meralarda da çok ciddi gübreleme ile ilgili çalışmalar yapılacak. Sayın Valimizin destekleri Şahinbey Belediyemizin katkıları ile Şahinbey bölgesindeki meralarda sulama ile ilgili sorun da giderilmiş oldu. Hayvanda olmazsa olmazımız ot, su ve et. Ot ve su ihtiyacı karşılandıktan sonra et verimimiz de artacak. Kendilerine teşekkür ediyor, projenin hayırlara vesile olmasını diliyorum diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir