ÖĞRENCİLERE 209.000 ADET SORU BANKASI DESTEĞİ

Gaziantep’in kurum, kuruluş ve hayırseverleri, İldeki eğitimin kalitesini arttırmak için Gaziantep Modeli ile öğrencilere desteğe devam ediyor

Gaziantep Valiliği’nin koordinasyonunda Şahinbey Belediyesi tarafından ortaokul ve lise öğrencilerine 209.000 adet soru bankası desteğinde bulunulacak işbirliği protokolü imzalandı

Valilikte düzenlenen protokol imza törenine, Gaziantep Valisi Davut Gül’ün yanı sıra Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe katıldı.

GAZİANTEP’İ BİR ADIM DAHA İLERİYE GÖTÜRMEK İSTİYORSAK BUNUN ANAHTARI EĞİTİMDİR.

Gaziantep Valisi Davut Gül,  protokol imza töreninde yaptığı konuşmada Gaziantep’in bir adım daha ileriye götürmenin anahtarının eğitim olduğunu kaydetti.

Şahinbey Belediyesi’nin geçmişten bu yana eğitime önemli destekler verdiğini belirterek sözlerin devam eden Vali Gül,  “Göreve geldiğim günden bu yana imzaladığımız protokollere ve daha önceki dönemlere baktığımızda Şahinbey Belediyesi’nin eğitime önemli destekler sağladığını görüyoruz. Gaziantep’i bir adım daha ileriye götürmek istiyorsak bunun anahtarı eğitimdir. Bu ise gençlerimize ve çocuklarımıza olabildiğince fazla imkân tanımaktan geçiyor. Pandemi sürecinde eğitim uzaktan olsa da, hayat devam ediyor ve sınavlar olacak. Bu sınavlarda da gençlerimizin bu kitaplara ihtiyacı olacak.  Verilen bu destekten dolayı Şahinbey İlçe Kaymakamımız Tahir Şahin’e,  Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Yasin Tepe’ye teşekkür ediyorum” dedi.

ŞEHRİMİZE DEĞER KATAN DESTEKLER

Şahinbey İlçe Kaymakamı Tahir Şahin,  eğitim alanında verilen bu destekler ile Gaziantep’in önemli mesafeler kat edeceğini dile getirerek, “ Şahinbey Belediyemiz eğitimin hem alt yapısında hem de öğrencilerimize kitap desteğinin sağlanması noktasında şehrimize değer katmaktadır. Bugün de ortaokul ve lise öğrencilerimize 209.000 adet soru bankası hediye ediyor. Desteklerinden dolayı herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

AMACIMIZ ŞEHRİMİZİN EĞİTİM YAPISINI GÜÇLENDİRMEK

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ise Gaziantep’i eğitim anlamında önemli noktalara taşımayı hedeflediklerini vurgulayarak, “Uzaktan eğitim alan öğrencilerimize kaynak kitap ve soru bankası verilmesi noktasında destek sağlamış oluyoruz. Şahinbey Belediyesi olarak her zaman eğitime öncelik veriyoruz. Sadece Pandemi döneminde okul öncesi eğitim alan öğrencilerimize 345.000 adet kitap dağıtımı gerçekleştirdik. Şimdide 209.000 adet ortaokul ve lise öğrencilerimize soru bankası dağıtımı gerçekleştireceğiz. 30.000 adet tablet dağıtımı ile ilgili protokolümüzü yapmıştık ve bedelini yatırdık. İnşallah uzaktan eğitim noktasında öğrencilerimize önemli katkısı olacağına inanıyorum.” şeklinde konuştu.

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ EĞİTİME ÖNEMLİ DESTEKLER SAĞLIYOR

İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe de Şahinbey Belediyesinin her alanda eğitime önemli destekler sağladığının altını çizerek “Şahinbey Belediyemizin arsa temininden bina yapımına, tablet dağıtımından okul öncesi setlerine kadar eğitime birçok alanda desteklerini aldık. Ortaokul ve lise öğrencilerimiz şimdi akademik çalışma içerisindeler. Bu destek onlar için çok önemli. Özellikle 5-6-7-8 ve 12’nci sınıflar için ihtiyacımız vardı. Şahinbey Belediyesi bu ihtiyacımızı karşılamış oldu. Toplamda 209.000 adet soru bankası dağıtımı yapılacak” ifadelerin kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir