GAZİANTEP’TE HAYIRSEVER TARAFINDAN 4-6 YAŞ KUR’AN KURSU YAPTIRILACAK

Gaziantepli hayırsever ATA Prefabrik ailesi tarafından Gaziantep’e, 4-6 yaş çocukların eğitim göreceği Kur’an Kursu yaptırılacak.

Gaziantep Modeli ile başlatılan ve şehirle bütünleşen eğitim seferberliğine her geçen gün yeni bir destek geliyor.  Gaziantep Valiliği koordinasyonunda, hayırseverler ve ilgili kurumlar işbirliğinde eğitim başta olmak üzere birçok alanda çeşitli protokoller imzalanıyor.

Bu kapsamda hayırsever ATA Prefabrik ailesi tarafından yaptırılacak ve okul öncesi eğitime önemli katkı sunacak 4-6 yaş Kur’an Kursu için protokol imza töreni düzenlendi.

Valilikte düzenlenen protokol imza töreninde konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül, 4-6 yaş Kur’an Kursu’nun okul öncesi eğitimde önemli bir işlevi yerine getireceğine işaret ederek hayırseverlere teşekkür etti.

Vali Gül, “Hayırlı evlat babasından, annesinden sonra hayır yaparak onların isimlerini yaşatan, onların hayra girmesine vesile olan insanlardır.  O açıdan da ailemizi tebrik ediyor,  hayırlı işe vesile olan ve katkısunan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, “Yavrularımızı eğitimle buluşturmak, onlara bizi biz yapan değerleri kazandırmak,  Allah sevgisi, Peygamber sevgisini öğretmek önemli bir görev. 4-6 Yaş Kur’an Kurslarımız bu işlevi görüyor. Aynı zamanda anaokulundaki çocuklarımızın almış olduğu temel eğitimlerle ilgili tüm yeterlilikleri de alarak tamamlıyorlar” dedi.

Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “İl Müftümüze teşekkür ediyorum. Gaziantep’te göreve başladığında gündeme gelen ilk konu 4-6 yaş ile ilgili çalışmalardı. Bununla ilgili tip proje çalışması yapıyorduk. O konuda konuşurken hayır sahibimizle de bir araya geldiğimizde böyle bir çalışmanın hemen başlatılması noktasında harekete geçildi. Biz de imkânlar dahilinde, plânlama neticesinde oluşan yere inşallah müftülüğümüze tahsis ettiğimiz andan itibaren inşaat başlamış olacak. Allah hayır sahibimizin hayrını kabul etsin” şeklinde konuştu.

Hayırsever ATA Prefabrik ailesi ise babalarının hayalini gerçekleştirdiklerini dile getirerek hayra vesile olan herkese teşekkür ettiler.

Konuşmalar sonrasında taraflar arasında imzalar atılarak hayırlı olması temennisinde bulunuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir