ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’NDEN KARANTİNADAKİ VATANDAŞLARA SICAK YEMEK VE GIDA PAKETİ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, korona virüs salgını nedeniyle evinde karantinada bulunan vatandaşların yemek veya gıda ihtiyacının karşılıyor.

Korona virüs testleri pozitif çıkan ve Sağlık Bakanlığı’na bağlı filyasyon ekipleri tarafından temaslı oldukları için ev karantinasına alınan vatandaşların yemek ve gıda ihtiyaçları, Şahinbey Belediyesi tarafından karşılanıyor. Yemekler sabahın ilk ışıklarında hijyen kurallarına uygun bir şekilde pişiriliyor. Pişen yemekler ekipler tarafından, korona virüs salgını nedeniyle alınan tedbirlere uyularak paketleniyor ve araçlara yükleniyor. Dağıtımı gerçekleştiren belediye personelleri de maske, mesafe, hijyen ve eldiven gibi kurallara dikkatle uyarak dağıtımı gerçekleştiriyor.

BU ZOR GÜNLERDE DAYANIŞMA İÇERİSİNDE OLACAĞIZ

Şahinbey Belediyesi tarafından Güneş Mahallesi’ne yaptırılan yeni modern tesise gelerek koronavirüs hastalarına aşçılarla birlikte yemek hazırlayan  Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Korona virüse yakalanmış evinde karantinada olan vatandaşlarımıza yardımcı olmak amacıyla Şahinbey Belediyesi olarak belediyemizi aramaları halinde kendi aş evimizde hazırladığımız sıcak yemekleri ulaştırıyoruz. Evde yemek yapacak durumda olan ve gıda ihtiyacı olanlarında gıda ihtiyaçlarını temin ediyoruz. Amacımız bu zor günlerde vatandaşlarımızın yanında olarak onlara destek olmak. Bu hastalığa yakalanmamak en büyük temennimiz. Bu anlamdaki en güçlü silahımız maske mesafe ve hijyen bunlara riayet edersek, inşallah bu hastalığı da millet olarak hep birlikte atlatacağız. Bu zor günleri de dayanışma içerisinde atlatacağımıza inanıyorum. Bu hastalığa yakalanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir