BAŞKAN ŞAHİN, BÖLGESEL LİVİNG LAB ZİRVESİ’NDE AÇILIŞ KONUŞMASI YAPTI

ZİRVEDE BÜYÜKŞEHİR’İN AKILLI ŞEHİRLERDEKİ BAŞARISI KONUŞULDU

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, İstanbul Başakşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşen Bölgesel Living Lab Zirvesi’nde açılış konuşması yaptı.

Konuşmasında Türkiye’de belediyecilikte oluşan yeni yaklaşımlara değinen Başkan Fatma Şahin, Büyükşehir Belediyesi olarak “Akıllı Şehirler” kapsamında yapılan başarılı çalışmaları anlattı.

Başakşehir Belediyesi Başakşehir Living Lab tarafından bu yıl üçüncüsünün online olarak düzenlendiği “Bölgesel Living Lab Zirvesi”nin açılış konuşmasını Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu ile beraber yaptı. Başkan Fatma Şahin konuşmasında, Türkiye’de ki belediyelerin gelişen teknolojilerle beraber artık yeni bir yaklaşım ve dil konuşmaya başlandığını ifade ederken, toplu taşımalarda HES Kodu uygulaması, Bilişim A.Ş. ,üniversiteler ve sivil kuruluşlarla oluşturulan koordinasyon, sanayide ki atılımlar gibi “Akıllı Şehirler” kapsamında Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan başarılı çalışmaları aktardı. Başta gençler olmak üzere kurum ve şehir olarak yeni dünyanın kodlarını iyi okumak gerektiğini belirten Başkan Şahin, Bilişim A.Ş. ile genç mühendislere iş imkânı sağlayarak bölgenin teknolojik ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflediklerini vurguladı.

Bölgesel Living Lab Zirvesi, Türkiye’de ve bölgedeki girişimcilik ve inovasyon eko sistemlerinin arttırılması için farkındalık yaratmak ve öneriler toplamayı amaçlıyor. Bu kapsamda inovasyon ekosistemlerinin gelişmesinde en büyük destekçilerin belediyeler ve kamu otoriteleri olduğunun altını çizilerek, zirveyi özellikle kamu yönetimlerine ve onları destekleyen odalar ve kurumlara odaklayarak ilerletiyor. 3’üncü “Bölgesel Living Lab Zirvesi” ne belediye başkanları, akademisyenlerin, AB temsilcileri, ENOLL Temsilcileri, girişimcilik ekosistemi paydaşları ile Living Lab uzmanları katılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir