KARKAMIŞ’A HAYIRSEVER TARAFINDAN CAMİ YAPTIRILACAK

Hayırseverler şehrini unutmuyor, her geçen gün imzalanan bir protokol ile Gaziantep’e yeni eserler kazandırılmaya devam ediliyor…

Karkamış İlçesine hayırsever tarafından yaptırılacak cami için imzalar atıldı. Valilikte düzenlenen protokol imza törenine Vali Davut Gül’ün yanı sıra, Vali Yardımcısı Alper Çifçi, Karkamış Kaymakamı Emin Bağlı, Karkamış Belediye Başkanı Ali Doğan, İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, ilçe müftüsü Mehmet Zeki Serdaroğlu ile hayırsever Hüseyin Aslan katıldı.

Vali Davut Gül, protokol imza töreninde,hayırsever Hüseyin Aslan ve katkı sunan herkese teşekkür ederek, hayırseverlerin sayısının artması temennisinde bulundu.

İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, “Camiler bizim Rabbimize kulluğumuzu, ibadetimizi, duamızı niyazımızı paylaştığımız mekânlardır” ifadelerini kullanarak caminin ilçenin ikinci camisi olduğunu ve önemli bir ihtiyacı karşılayacağını belirtti.

Vali Yardımcısı Alper Çifçi, Karkamış Kaymakami Emin Bağlı, Karkamış Belediye Başkanı Ali Doğan ve İlçe Müftüsü Mehmet Zeki Serdaroğlu da caminin ilçeye hayırlı olması temennisinde bulundular.

Hayırsever Hüseyin Aslan ise caminin yapılmasına vesile olan herkese teşekkür ederek, “Allah’a şükürler olsun ki bu camiyi bana yaptırmayı nasip etti” dedi.

Konuşmalar sonrasında Karkamış İlçesi Karşıyaka Mahallesine kazandırılarak vatandaşların hizmetine sunulacak caminin protokolü imzalandı. Caminin isminin ise ‘Hacı Ömer Cami’ olarak anılacağı bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir