Gaziantep’te TÜBİTAK Kitapları Satış Ofisi Açıldı

Eğitim alanında yaptığı atılımlar ile her geçen gün adından söz ettiren Gaziantep, öğrenciler için yeni bir hizmeti daha devreye alarak TÜBİTAK Kitap Satış Ofisi açtı.

Şahinbey Belediyesi tarafından restore edilen Mecidiye Han içerisinde oluşturulan TÜBİTAK kitap satış ofisi açılışına, Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe ve sınırlı sayıda öğrenci katıldı.

Açılışta konuşan Vali Davut Gül, Gaziantep’te bir dönüşümün gerçekleştiğini belirterek Teknofest ile birlikte her şeyin yeniden dizayn edildiğini kaydetti.

Vali Gül, “Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyemiz ve iki ilçe belediyemizin ortak çalışması ile oluşturulan Deneyap Atölyeleri Gaziantep’e bu anlamda önemli bir ivme kazandırdı. Merkez dışında Nizip ve İslahiye İlçelerimizde de oluşturacağımız Deneyap Atölyelerimizin ihale süreçleri başladı. Bununla beraber Şahinbey Belediyemizin okullarımızda yaptığı TÜBİTAK kitaplıkları, bu hanın kitapçılara tahsis edilmesi ve bunu taçlandıran da TÜBİTAK satış standının olması. Belediye Başkanımıza ve özellikle TÜBİTAK Başkanımıza teşekkür ediyorum. Her aradığımızda kendisine ulaşabildik. Bu yaptığımız çalışmalarda TÜBİTAK özel indirim yaparak kitapların %50 indirimle alınmasını sağladı. Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank süreci başından beri sahiplendi yine Bakan Yardımcımız Fatih Kacır baştan sonra aynı şekilde sahiplendi. Büyükşehir Belediyemizin çok büyük katkıları oldu. Gaziantep Modeli ile öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi, şehrimizin kıymetli mensuplarını bir adım daha ileriye götürmek istiyoruz. Hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin,  “TÜBİTAK ile Sayın Valimiz ve Şahinbey Belediyemizin ortak yaptığı bir çalışma ile bugün bu güzellikleri hep birlikte görüyoruz. Bütün okullarımıza TÜBİTAK kitaplığı yapıldı. Sayın Valimiz fikir babası olarak söylemişti ve Şahinbey Belediyemizle ortak yapıldı ve bugün bütün okullarımız bütün Türkiye’ye örnek bir şekilde bu çalışmayı başlattı” diye konuştu.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Türkiye teknolojik alanda gerçekten çok büyük yatırımlar yapıyor. Ülkemiz, sanayide, teknolojide özellikle TEKNOFEST’te bunun tabana yayılması noktasındasın ciddi adımlar attı. Bu anlamda Türkiye’nin önemli kuruluşu TÜBİTAK Başkanımız Sayın Hasan Mandal Bey de buradalar. Kendisiyle bir ay önce TEKNOFEST’te tanışmıştık ve sohbetimizde birçok projelerinin olduğunu ifade edince bizde bunları inşallah Gaziantepimizde gerçekleştirmek adına bize düşen tüm desteği vermeye hazır olduğumuzu ifade etmiştik. Yine Sayın Valimizin önderliğinde Gaziantep’teki tüm okullarımıza TÜBİTAK kitaplıkları kuruldu.” dedi.

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, “323 tane farklı kitap türünde, okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim, lise düzeyinde olmak üzere ama toplumumuzdaki her yaş grubuna hitap edecek olan kitaplarımız artık direk ellerinin değebileceği bir noktada ve %50 indirimli. Hiçbir yerde sunmadığımız imkânı Gaziantep’e sunuyoruz. %50 indirimle TÜBİTAK’ın kitaplarına ulaşma imkânı sağlanmış olacak” şeklinde konuştu.

Konuşmalar sonrasında kitap satış noktasının açılışı için kurdele kesilerek kitaplar incelendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir