ŞAHİNBEY DENEYAP ATÖLYELERİ TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNE YÖN VERECEK GENÇLER YETİŞTİRECEK

Şahinbey Belediyesi tarafından Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’nde oluşturulan Deneyap ve Bilim Şahinbey Atölyeleri’nde geleceğin Selçuk Bayraktar’ları yetişecek.

Geleceğin Türkiyesi’nin inşasında önemli rol oynayacak olan Deneyap Atölyeleri ve bu atölyelerde eğitim alacak 348 başarılı öğrenci 31 Ekim tarihi itibariyle Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’nde oluşturulan Deneyap ve Bilim Şahinbey atölyelerinde eğitime başladı. TEKNOFEST yarışmaları için Gaziantep’e gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar, Deneyap Atölyeleri’ni gezerek oluşturulan sınıflara tam not vermişlerdi.

DÜNYAYA YÖN VEREN TÜRKİYE OLUŞACAK

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu tüketen değil üreten ve geliştiren Türkiye için önemli projelere imza atıldığını belirterek, “Dünyada söz sahibi olma yönünde önemli adımlar atan hükümetimiz, tüketen değil üreten nesiller yetiştirebilmek için Deneyap Atölyeleri oluşturdu. 2053, 2071 yılı hedefleri diye baktığınız zaman teknolojiyi kullanıp üreten öğrencilere, bireylere ihtiyacımız var. Deneyap atölyelerini kazanan öğrencilerimiz ilk yıllarında tasarım ve üretim. İkinci yıllarında robotik kodlama, elektronik programlama ve nesnelerin interneti,  daha sonra kendi seçtikleri alanda ileri kodlama, siber güvenlik yapay zekâ, nano teknoloji malzeme, havacılık, uzay teknolojileri. Bunların hepsi geleceğin dünyasını şekillendirecek teknolojiler. Öğrencilerimiz üçüncü yıllarında ise tamamen serbest şekilde kendi projelerini yapacaklar. Yetişen bu nesille dünyaya yön veren bir Türkiye oluşacak” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir