Gaziantep Kültür Yolu Dayanışma Derneği’nden, İl Sivil Toplumla İlişkiler İl Müdürlüğü’ne teşekkür

Gaziantep Kültür Yolu Dayanışma Derneği Başkanı Ekrem Karaca, İl Sivil Toplumla İlişkiler İl Müdürlüğü’ne, çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Karaca konuyla ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada; “Gaziantep İl Sivil Toplumla İlişkiler  Müdürlüğü’nün çalışmalarından çok memnunuz. Bir ihtiyacımız olduğunda hemen müracaat ediyoruz. Değerli personeli derhal bizi bilgilendiriyor ve ziyadesiyle ilgileniyorlar. Desteklerinden dolayı, şahsım ve Dernek Yönetim Kurulumuz adına başta İl Müdürümüz  sayın Özbey Tan’a ve ekibine teşekkür ederim.” dedi.

İller arası kültürel alışverişlerin de çok önemli olduğuna değinen Karaca, derneğin amacı ile ilgili olarak; “Dernek, Gaziantep başta olmak üzere, yerel, ulusal ve evrensel; kültür ve halkbilimi  (folklor), halk oyunları değerlerini, sanat ve sporunu bilimsel tekniklerle araştırıp korumayı, geleneksel ve çağdaş gösterimlerle sunumunu yaparak, yaygınlaşmasını amaç edinir. Yerel, ulusal ve evrensel, kültür, sanat, gençlik ve spor etkinlikleriyle toplumun ve gençlerin, beden ve ruh sağlığını koruyarak, sosyalleşmesine katkıda bulunur. Toplumun ve gençlerin dünya barışı için; kültür, sanat ve sporu, araç olarak benimsemesini sağlar. Bu amaçlarını gerçekleştirmek üzere, anayasanın koyduğu ilkelere ve ona uygun olarak çıkarılan yasalara, bağlı kalır; amaç uğruna Atatürk ilke ve inkılâplarından sapmadan çalışır. Dernek siyasi faaliyette bulunamaz.” ifadelerine yer verdi.

Gaziantep Kültür Yolu Dayanışma Derneği Başkanı Ekrem Karaca, kuruluştan sonra yapılacak olan ilk kongreyle ilgili olarak; “17 Mayıs 2020 tarihinde ilk genel kurulumuz yapmak için mahalli bir gazetede genel kurul ilanımızı verdik. Ancak,  İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün 02.10.2020 tarih ve 16230 sayılı kararına istinaden Gaziantep Valiliği İl Umumi Hifsisihha Kurulu Başkanlığı’nın 02.10.2020 tarih ve 2020/90 sayılı kararı gereğince, 01.12.2020 tarihine kadar genel kurulların ertelenmesi nedeniyle kongremizi gerçekleştiremedik” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir