ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’NDEN HATAY’A 25.000 FİDAN

Şahinbey Belediyesi Hatay’daki orman yangınlarında yok olan ağaçları yeniden canlandırmak için 25.000 adet fidan gönderecek.

Hatay’ın Belen ilçesinde geçen hafta Cuma günü başlayan ve güçlükle kontrol altına alınan yangında zarar gören alanlar için Şahinbey Belediyesi, Hatay’a can suyu olması için 25.000 fidan göndermek için harekete geçti.Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Hatay’da haince yakılan 400 hektar orman alanını tekrar yeşertmek için sosyal medya hesaplarından 25.000 adet fidanın toprakla buluşturulacaklarını duyurdu.

HAİNLER ORMANLARIMIZI HEDEF ALMAYA BAŞLADI

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, hainlerin ormanları yakarak acizliklerini ortaya koyduklarını belirterek, “Hainler,ormanlarımıza saldırmaya başladılar. Ancak, ormanlara yapılan saldırıyı millet olarak yine birlikte göğüsleyip, Hatay’ımızı yeniden yeşillendireceğiz. Şahinbey Belediyesi olarak Hatay’a 25.000 adet orman fidanı göndermek için çalışmalara başladık. Göndereceğimiz fidanlarla Hatay’ımızın bir nebzede olsa yaralarını sarmayı amaçlıyoruz” dedi.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu göreve geldiği günden bu yana 4.000.000’a yakın fidan dağıtımı ve diki gerçekleştirerek, Şahinbey İlçesi’ndeki yeşil alan miktarını 15 kat arttırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir