“100. Yılda 100 Hayırsever”kampanyası bir Gaziantep Modeli…

Hayırsever Ercan Ailesinden 32 derslikli okul desteği…

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda başlatılan “100. Yılda 100 Hayırsever” kampanyası kapsamında Gaziantep’e yeni bir okul daha kazandırılıyor.

Hayırsever Ender PVC ve Alüminyum A.Ş. tarafından Karşıyaka Mahallesi’ne yaptırılacak 32 derslikli ortaokul için imzalar atıldı.

Valilikte düzenlenen protokol imza törenine Vali Davut Gül’ün yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, YİKOB Başkanı Alper Çifçi, Şehitkâmil Kaymakamı Ömer Kalaylı, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Hayırseverler Murat Ercan ve Ünal Ercan katıldı.

Vali Davut Gül, törende yaptığı konuşmada, ‘100. Yılda 100 Hayırsever’ kampanyasının Gaziantep Modeli ile hayata geçirildiğini söyledi. Gül, “Öncelikle Şehitkâmil Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Karşıyaka Mahallesi’ndeki okul yapılacak yeri kamulaştırma ile işe başladık. Büyükşehir Belediyemiz YİKOB ile birlikte kamulaştırmaya destek verdi. Üç kurum birlikte kamulaştırdık. Hayırseverlerimiz Murat ve Ünal kardeşler de bu mahallede yetiştiklerini ve büyüdükleri mahalleye okul yaptırmak istediklerini belirttiler. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Hayırseverimiz kendisi binayı yapacak. YİKOB kontrol edecek. 32 derslikli okulumuzinşallah bir sonraki eğitim öğretim yılına yetişerek Karşıyaka’daki okul ihtiyacı sorununu ortadan kaldıracak” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Atacağımız imza ile o bölgedeki çocuklarımızı ikili eğitimden kurtaracağız. Kamulaştırma ile altyapı sorunu çözüldü, üstyapı noktasında da hayırsever ailemizin devreye girmesi ile o bölgenin çocukları ve gençleri için çok büyük bir fırsat olacak. Gaziantep Modeli birlikte iş yapma modeli. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” diye konuştu.

YİKOB Başkanı Alper Çifçi, Gaziantep’e böyle güzel bir yapıyı kazandırdıkları için hayırseverlere ve tüm paydaş kurumlara teşekkür etti.

Şehitkâmil Kaymakamı Ömer Kalaylı, Karşıyaka bölgesinin okul ihtiyacının fazla olduğu bir bölge olduğuna değinerek hayırseverlere böylesi güzel bir hayra vesile oldukları için teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe ise Karşıyaka Mahallesine yaptırılacak 32 derslikli okul ile ikili eğitimin yapıldığı Şahinbey Ortaokulu, Mustafa Çolakoğlu ve Ticaret Borsası Ortaokulu’nun normal eğitime geçirileceğini dile getirdi.

Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Karşıyaka bölgesi bizim nüfusumuzun en yoğun olduğu bölgelerden bir tanesi. Bu bölgede yer sorunumuz hat safhadaydı. Büyükşehir Belediye Başkanımızın başlattığı, YİKOB’un da devam ettiği noktada arsa meselemiz çözülmüştü. Hayırseverlerimizin bu okul kampanyasında da özellikle Karşıyaka’yı tercih ediyor olması memnuniyet verici bir hadise oldu. Hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Hayırseverler Murat ve Ünal Ercan ise, hayra vesile olan herkese teşekkür ederek duydukları memnuniyet dile getirdiler.

Konuşmalar sonrasında eğitime destek protokolünün imzaları atıldı. 32 derslikli okul, Gaziantep’in tekli eğitime geçişinin önündeki önemli bir eksikliği giderecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir