Kilis Belediye Başkanı Bulut hayatını kaybetti

Kilis Belediye Başkanı Mehmet Abdi Bulut, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Kilis Belediye Başkanı Mehmet Abdi Bulut, beyin kanaması nedeniyle bir süredir Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedavi görüyordu. 53 yaşındaki Bulut, yapılan müdahalelere rağmen sabah saatlerinde hayatını kaybetti.

MEHMET ABDİ BULUT

Av. Mehmet Abdi BULUT, 1967 tarihinde Kilis’te doğdu. İlköğretim ve lise eğitimini Kilis’te tamamladıktan sonra yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladı.

Avukatlık stajının ardından askerlik hizmetini 1991 yılında 223. dönem Asteğmen olarak Konya Personel Okulu Milli Savunma Bakanlığı İnşaat Emlak Daire Başkanlığı’nda tamamladı. Bulut iyi derecede İngilizce bilmektedir.

1993 yılından itibaren Kilis’te serbest avukatlık yaparken, 2004-2014 yılları arasında 2 dönem Belediye Başkanlığı görevini yaptı. 5 yıl aradan sonra 2019 yılında 3. kez Kilis Belediye Başkanı olarak seçilen Av. Mehmet Bulut evli ve 3 çocuk babasıydı.

Başkan Bulut’un mesajından:

“Dünüm, bugünüm, yarınım Kilis… Sevdam, göz bebeğim, hayalim Kilis… Kilis demek sevgi demek, aşk demek, hoşgörü demek, başarı demek, paylaşmak demektir…

 Kilis’in havasını, suyunu, taşını, toprağını, insanını seviyoruz. Kilis’i istikrarın, refahın, kardeşliğin tavan yaptığı bir il haline getirecek, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi güçlendireceğiz. Kilisli hemşehrilerimizi “Gönül Belediyeciliği” ile buluşturacak, herkesi kucaklayan bir yönetim anlayışıyla “Kilis’in Başkanı” olacağız.”

1 Nisan 2019

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir