M. Erhan Durukan: “VOLKAN SARAÇOĞLU”

Volkan Saraçoğlu, 8 Ekim 2014’te İstanbul’da vefat etti. Tiyatro sanatçısı.

Volkan Saraçoğlu, 1 Ocak 1954 tarihinde Erzincan’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve Liseyi Erzincan’da bitirdi. 1971 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Maçka Teknik Makine Bölümü’nden mezun oldu.

1971 yılında İstanbul’da Üç Maymun Kabere tiyatrosunda oynayarak profosyenel oldu. Volkan Saraçoğlu iş hayatı ve tiyatroyu hep birlikte sürdürdü. 1990 yılında Hazine Ve Dış Ticaret Müdürlüğü’nden emekli oldu.

2006 yılında başrollerini Yılmaz Erdoğan ve Demet Akbağ’ın paylaştığı Bir Demet Tiyatro’da canlandırdığı Numan karakteriyle de gönülleri fethetmişti. Bir Demet Tiyatro’da Demet Akbağ’ın canlandırdığı Feriştah’ın eşi Numan rolünü canlandırdı.

“Bir Demet Tiyatro” programı ile Uygur Tiyatrosu ve çeşitli televizyon dizilerinde rol aldı.

Volkan Saraçoğlu, Zeliha Berksoy Galeri Tiyatrosu, Mete İnselel Tiyatrosu, Şan Tiyatrosu, Enis Fosforoğlu Tiyatrosu, Nokta Tiyatrosu, Yasemin YalçınTiyatrosu, Yedi Tepe oyuncuları, Süheyl Uygur-Behzat Uygur Tiyatrosu, Nejat Uygur Tiyatrosu’nda oynanan çeşitli oyunlarda yer aldı.

Volkan Saraçoğlu, 2007 yılında Sinan Bengier ve Ayberk Atilla ile kendi tiyatrosunu kurdu kendi yazdığı “İnsanın içi iğneli fıçı” adlı oyunu bir yıl oynadılar.

Volkan Saraçoğlu, Burcu ve Burçak adlı iki kız babasıydı.

Bakırköy Özel Huzurevi’nde kalan sanatçı, 3 Ekim 2014 tarihinde Bahçelievler Vital Hastanesi’nde yoğun bakıma kaldırılmıştı.

Yaklaşık 2 yıldır kalp yetmezliği ve akciğer kanseri tedavisi gören Volkan Saraçoğlu, 8 Ekim 2014 tarihinde İstanbul’da 60 yaşında vefat etti.

Saraçoğlu’nun cenazesi, 9 Ekim günü Bayrampaşa Merkez Camisi’nde ikindi vakti kılınan namazın ardından toprağa verildi.

ROL ALDIĞI BAZI OYUNLAR:

İnsanın içi iğneli fıçı

Ocak

Gözlerimi kaparım vazifemi yaparım

Müzikal Kahkaha

Hoş geldin Amerik

İkiz Kardeşim Davit

Vatandaş Cezmettin

Beni Biraz Yönetir misiniz? Çicekli Saksı Sokağı

Tele Köle

Cibali Karakolu

Türkiyenin Delisi

Yaşar ne yaşar ne yaşamaz

Kibarlık budalası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir