Vali Gül ve Başkan Şahin Karkamış’ta muhtarları dinledi

Gaziantep Valisi Davut Gül ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Karkamış İlçesinde muhtarlarla bir araya gelerek talep ve önerileri dinledi.  Vali Gül burada, altyapı çalışmalarından, eğitim ve sağlığa, ticarete kadar ilçeye dair pek çok konuda önemli açıklamalarda bulundu.

Karkamış Belediyesi konferans salonunda düzenlenen toplantıya, Vali Davut Gül ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in yanı sıra İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hüseyin Bekmez, Karkamış Kaymakamı Emin Bağlı, Belediye Başkanı Ali Doğan, kurum müdürleri ve muhtarlar katıldı.

Toplantıda muhtarlara hitap eden Vali Gül, “Nizip-Karkamış arasında bölünmüş yol yapılıyor. İki yol gidiş iki yol geliş olmak üzere. Gaziantep’e, Nizip’e daha kolay gelebileceğiniz, Türkiye’nin her tarafına gidebileceğiniz bir yol standartına ulaşıyor. Herhangi bir sorun yok. İnşallah bir buçuk sene içerisinde de tamamlanmış olacak. Yine Karkamış’ta özellikle tırı olan yurt dışına gidip gelen çok sayıda hemşehrimiz var. Yine dışardan olup buraya gelenler var. Tır parkı çok önemli bir problemdi. Bu yol üzerinde bir yerde tır parkı oluşturacağız. Gümrük yeni yapıldı ama ticaret çok fazla olduğu için sirkülasyonçok fazla. Bundan dolayı da sıra oluyor. Yeni tır parkının proje ihalesi yapıldı. Bakanlığımız tarafından takip ediliyor ve proje çalışmaya başlandı. Projemiz tamamlandıktan sonra ihaleye çıkacak dolayısıyla da daha büyük daha güzel bir gümrük binamız olacak. Daha az sırada bekleyeceğiz. Hayatımızı daha da kolaylaşacak. Ticaretimiz daha çok artacak” dedi.

Yine Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlanan yüzme havuzu ile ilçedeki diğer faaliyetler noktasında da açıklamada bulunan Gül, “Havuzun içerisinde de aynı zamanda hanımefendilerin spor yapacağı bir alan da var. Bu belki on sene önce ihtiyaç olarak görülmeyebilirdi ama şimdi ihtiyaç. Gençlik ve Spor Bakanlığımızca hayata geçirilen ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesi ile herkes yüzme öğrenecek. Fırat’ta artık kimse boğulmayacak. Okullarımız geçen sene bitmişti. Çok şükür Karkamış’ta eğitimin fiziki alt yapısı tamamlandı hiçbir sıkıntımız yok. Hastane tamamlandı. Sizlere daha iyi kamu imkânı sunmak istiyoruz. Bunu da birlikte yapacağız. El ele verip kısa sürede eksikliklerimizi de tamamlayacağız. Gayretlerinden dolayı muhtarlarımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Sayın Valimize teşekkür ediyorum, kurumsal anlamda ilçelerimizle sürdürülebilir şekilde muhtarlarımızla sürekli bir araya gelmek karşılıklı birbirimizin yaptıklarını anlamak, anlatmak açısından önemli bir fırsat sunuyor. Biz de sizden aldığımız dilek,  temenni ve görüşleri bütün ekibimizle sıkı bir şekilde takip ediyoruz. Altyapıdan üstyapıya, tarıma kadar pek çok alanda çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuşmasını sürdürdü.

Görüş, öneri ve taleplerin alındığı toplantı öncesinde Vali Gül ve Başkan Şahin, yapımı tamamlanan Karkamış Yüzme Havuzunda incelemelerde bulundu.

Vali Gül ve Başkan Şahin’in ilçe ziyareti Nizip-Karkamış yol yapım çalışmaları hakkında bilgi alması ile sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir