ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’NİN KIR NİKÂHLARINA YOĞUN İLGİ

Şahinbey Belediyesinin bu yıl başlatmış olduğu sosyal mesafeli kır nikâhı konseptine ilgi ve talep her geçen gün artıyor.

Türkiye’nin en fazla nikâh kıyan belediyesi unvanını elinde bulunduran Şahinbey Belediyesi, korona virüsü nedeniyle kapalı alanlar dışında nikâh kıydırmak isteyen çiftler için bu yaz başında kır nikâhı konsepti başlatmıştı. Sosyal mesafenin ve tedbirlerin hassas bir şekilde uygulandığı kır nikâhlarına ilgi her geçen gün artarken, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu zaman zaman çiftlere sürpriz yaparak nikâhlarını kıyıp mutluluklarına ortak oluyor.

KURALLARA UYARAK NİKÂH KIYIYORUZ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, korona virüsü nedeniyle kır nikâhı uygulaması başlattıklarını belirterek, “Pandemi sürecinde alışkanlıklar değişti. Sosyal Mesafe, maske ve hijyen kurallarına uymak gerekiyor. Şahinbey Belediyesi olarak biz de bu süreçte nikâhlarımızı belediyemizin bahçesinde kıymaya başladık. Böylece sosyal mesafe kurallarına uyarak, yeni bir nikâh uygulaması başlattık. Kır düğünü gibi gayet güzel oldu. Bundan sonra nikâhları bu şekilde kıyacağız. Böylelikle hem sosyal mesafemizi koruyacağız, hem de toplumumuzun temel yapısı olan aile yapısını güçlendirmek adına nikâhlarımıza ara vermeden devam edeceğiz” dedi.

ÇİFTLER KIR NİKÂHI İSTİYOR

Şahinbey Belediyesi’nin korona virüse karşı alınan tedbirler çerçevesinde başlattığı kır nikâhı uygulamasında 461 çift nikâh kıyarak hayatlarını birleştirdi. Nikâhlarını kıydıran çiftler yapılan uygulamayı yerinde bulunduklarını belirterek, “Korona virüsü tüm planlarımızı ve alışkanlıklarımızı alt üst etti. Evlilik sürecinde Şahinbey Belediyesi’nin başlatmış olduğu kır nikâhı uygulaması bizim için çok iyi oldu. Pandemiden dolayı nikâhımızı sadece nikah şahitleri ile kıyacaktık. Ancak bu uygulama ile tüm sevdiklerimizle birlikte nikâhımız kıyıldı. Oldukça mutluyuz. Çok güzel bir uygulama. Böyle bir organizasyondan dolayı Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ederiz” dediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir