BÜYÜKŞEHİR’E İKİ ÖDÜL DAHA

SABUN HANI PROJESİ VE BEN ANTEP’İM FİLMİ ÖDÜL ALDI

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Tarihi Kentler Birliği (TKB) “Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışmaları” nda Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan “Sabun Hanı Projesi” için uygulama ödülünü aldı. Öte yandan “Ben Antep’im” tanıtım filmi Uluslararası Hırvatistan Turizm Filmleri Festivali’nde en iyi şehir tanıtımı ödülüne lâyık görüldü.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi uluslararası ve ulusal alanda, projeleriyle ödülleri toplamaya devam ediyor. Bu kapsamda Tarihi Kentler Birliği tarafından bu yıl 19’uncusu düzenlenen Tarihi Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması’nda Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan “Sabun Hanı Projesi” uygulama ödülünü aldı. Törenin devamında Başkan Şahin, diğer kategorilerde ödül alan projelerin ödüllerini kazananlara takdim etti.

Yayınlandığı ilk günde büyük beğeni toplayan ve birçok arenada başarı yakalayan “Ben Antep’im” tanıtım filmi ise Uluslararası Hırvatistan Turizm Filmleri Festivali’nde “en iyi şehir tanıtımı” kategorisinde ödüle lâyık görüldü. Şehir coğrafyasından görüntülere yer verilen kısa filmde Fatma Şahin hem seslendirip hem de kısa bir bölümünde yer aldı. Gaziantep’i ve Gaziantep insanını anlatan filmde Başkan Fatma Şahin, hemşerilik duygusuna değindi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir