Okul Öncesi Eğitimin Yaygınlaştırılmasına Önemli Destek…

Gaziantep Valiliği, Şahinbey Kaymakamlığı, İl Milli Müftülüğü ve Şahinbey Belediyesi işbirliğinde, Şahinbey ilçesinde bulunan İl Müftülüğü ’ne bağlı 4-6 Kur’an Kursları öğrencilerinin gelişimine destek olmak amacıyla işbirliği protokolü imzalandı.

Vali Davut Gül, protokol imza töreninde, okul öncesi eğitimin yaygınlaşması gerektiğini söyledi.

Gaziantep Valiliğinde düzenlenen törene, Gaziantep Valisi Davut Gül, Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin, İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve Şahinbey İlçe Müftüsü Mahmut Arcaklıoğlu katıldı.

Vali Davut Gül, protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması gerektiğini belirterek, “Mili Eğitim’in ana sınıflarında bu konuda çalışmalar devam ediyor. Aynı zamanda da diyanetin kendi yerlerinde de 4-6 yaş grubuna ana sınıfı eğitimi veriliyor. Hem Milli Eğitim’de hem de Diyanetteki temel sıkıntı,zorunlu eğitim olmadığı için özellikle dar gelirli ailelerin çocuklarının kitap ve malzeme ihtiyacını karşılama noktasında oluyor. Burada Şahinbey Belediyesi tüm ihtiyaçları karşılayarak, standartları düzgün olan, zenginle fakir arasındaki fırsat eşitsizliğini ortadan kaldıran bir çalışma yaptı. Bu konuda Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na, vesile olan Kaymakamımıza, İl Müftümüze teşekkür ediyorum” dedi.

Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin, bu tür çalışmalarla eğitimin daha da yukarılara taşınacağını dile getirerek “Eğitimde fırsat eşitliğinin sunulması ve okul öncesi eğitimde oransal olarak eğitimin yukarıya taşınması için Şahinbey’in çok önemli katkıları olacağını düşünüyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, okul öncesi eğitim için eğitim seti ve boyama seti dağıttıklarını ifade ederek  “Küçük yaştaki eğitim çok önemli. Şahinbey’in tüm okullarında 4-6 yaş okul öncesi eğitim gören çocuklarımıza 22.000 tane eğitim seti dağıttık. Şimdi de Diyanet İşleri Başkanlığımızdaki, 4-6 yaş gurubu çocuklarımız için boyama seti ve Tahin ile Pekmez isimli kitapları temin ederek onlara ulaştıracağız. Şimdiden öğrencilerimize hayırlı uğurlu olsun diyorum” dedi.

İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar, Şahinbey Belediyesi’nin eğitimde konusunda desteğini hiçbir zaman esirgemediğini vurgulayarak “Anlamlı bir protokole imza atıyoruz. Allah’ın en önemli ve en nadide emanetidir çocuklarımız. Dolayısıyla bu çocukları milli ve manevi değerlerle buluşturmamız gerekiyor. Onları geleceğe eğitimli bir şekilde hazırlamak önemli. Şahinbey Belediyemize bu hususu paylaştığımızda bizlere desteklerini esirgemedi. 4-6 yaş grubu için yapılan çalışmaları zenginleştirmek ve geliştirmek için çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir