100. Yılda 100 Hayırsever Kampanyasında Okul Öncesi Eğitime Destek

Aslansoy ailesi tarafından 8 derslikli anaokulu yaptırılacak

Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılına adım adım yaklaşılırken Gaziantep Valiliği tarafından kurtuluşun 100. yılınayakışır bir eğitim kampanyası başlatılmıştı.

‘100. Yılda 100 Hayırsever’sloganı ile başlatılan kampanya kapsamında Hayırsever Mehmet Aslansoy tarafından okul öncesi eğitime önemli bir katkı sunacak 8 derslikli Anaokulu yapımı protokolü imzalandı.

Valilikte gerçekleştirilen protokol imza töreninde konuşan Vali Davut Gül, 100. yılda 100 hayırsever kampanyasını Gaziantep’in hayır hasanet sahibi insanlarından cesaret alarak başlattıklarını söyledi.

Vali Gül, “Gaziantep’in okul anlamında çok büyük ihtiyacı var. Bu ihtiyacı da hem kamunun hem de hayırseverlerin imkânları ile gidermeye çalışıyoruz. Bu sene Antep savunmasının 100. yılı. Biz de bu kapsamda ‘100. Yılda 100 Hayırsever’ kampanyasını başlattık. Bu kampanyayı, Gazianteplilerin geçmişte yaptıkları hayır, hasanet duygularından, onların yaptıkları eserlerden cesaret alarak başlattık. Bu şehir bunu yapıyor” ifadelerini kullanarak hayırsever Mehmet Aslonsoy ve ailesi nezdinde tüm hayırseverlere teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe ise 100. Yılda 100 Hayırsever kampanyasına 8 derslikli anaokulu ile destek veren Aslansoy ailesine minnet ifadelerini belirtti.

Hayırsever Mehmet Aslansoy ise “Memleketimiz için yaptığımız her şey aslında bizlerin görevi. Sizlerin rehberliği sayesinde bizler de bu görevi yerine getirmeye çalışıyoruz. Okulda eğitim görecek çocuklarımıza ve tüm eğitim camiasına hayırlı olsun” dedi.

Konuşmalar sonrasında Şehitkâmil ilçesi Atatürk Mahallesine yaptırılacak olan anaokulu için imzalar atıldı. Böylece Gaziantep,  tekli eğitimdeki hedefine bir adım daha yaklaşmış oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir