HAYRİ SUCU: “GAZİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN!”

CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu, Gaziler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Mesajında “ Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından, Ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Mareşal’ ve ‘Gazi’ unvanı verilişinin 99’uncu yıldönümünü ve Gaziler Gününü en içten dileklerimle kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize de minnet ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu mesajında şunları ifade etti: “19 Eylül 1921 Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Mareşal’ rütbesi ve ‘Gazi’ unvanın verildiği, tarihi bir gündür. Bu nedenle her yıl 19 Eylül günü Gaziler Günü olarak kutlanmaktadır.

 Bugün bağımsız ve özgür bir şekilde yaşayabiliyorsak,  vatanımız uğruna kahramanca mücadele veren gazilerimiz ve şehitlerimiz sayesindedir. Geçmişten bugüne vatanımızın bölünmez bütünlüğü için canını siper eden, milletimizin güvenliği ve huzuru için büyük fedakârlıklarla görev yapan tüm şehit ve gazilerimiz onur ve gurur kaynağımızdır.

Aziz vatanımız için dün, Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da cephedeyken;  bugün, Afrin’de, Cerablus’ta, El Bab’ta, Mavi vatanda istikbalimiz için mücadeledeyiz. Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası için her alanda daima var olmaya devam edeceğiz.

Şehitlerimizin ve gazilerimizin bu vatan için yaptıklarının yanında kendilerine ve ailelerine yapılanlar elbette yeterli olmayacaktır. Bu bilinçle, onur ve gurur kaynağımız şehitlerimizin aileleri ile gazilerimize, ayrım yapılmaksızın sahip çıkılmalı, sosyal ve ekonomik koşulları iyileştirilerek, hak ettikleri yaşamı sürdürmeleri sağlanmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; 19 Eylül Gaziler Gününü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatan sevgisinin en güzel örneği olan tüm şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi de şükranla anıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir