ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’NDEN ÇOCUKLARA ÖZEL İKİ YENİ TRAFİK PARKI

Şahinbey Belediyesi çocuklara trafik kültürünü ve bilincini aşılamak amacıyla Şahinbey Parkı’na ve Yeşilvadi Millet Bahçesine iki adet trafik parkı yapıyor.

Trafik kurallarına duyarlı nesiller yetiştirmek amacıyla Şahinbey Parkı’na 10.000 m2 alan üzerine, Yeşilvadi Millet Bahçesine ise 8.000 m2 alan üzerine yapılan trafik parkları, gelecek nesillerin trafik anlamında daha duyarlı olmalarını sağlamak için inşa ediliyor.

DAHA BİLİNÇLİ NESİLLER YETİŞECEK

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, trafik kültürünün aşılanması için trafik parkı yaptıklarını belirterek, “Şahinbey Belediyesi olarak, vatandaşımıza hizmet verebilmek için gece gündüz çalışarak yeni projeler üretiyoruz. Şehrimize kazandırdığımız Türkiye’nin en büyük parkı olan Yeşilvadi Millet Bahçesine ve Şahinbey

Parkımıza trafik parkı yapıyoruz. Çocukların coşkusu her şeyin ötesindedir. Burada onların hem eğlenmesi hem de trafik konusunda eğitilmesini, aynı zamanda anne ve babalarıyla hoşça vakit geçirecek ortam sağlanmasını amaçlıyoruz. Çocuklarımız trafik parklarında aldığı eğlenceli eğitimlerle daha bilinçli ve trafik kültürüne sahip bir nesil olacaklar. Parklarımızın şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

ÇOCUKLAR EĞLENEREK ÖĞRENECEK

Şahinbey Parkı’na 10.000 m2 alan üzerine, Yeşilvadi Parkına ise 8.000 m2 alan üzerine yapılan trafik parkları içerisindeki sosyal donatıları ile birlikte vatandaşların çocuklarını gönül rahatlığı ile getirecekleri alanlar olacak. İçerisinde trafik uygulamaları yapılması için sinyalizasyonlu ve dönel kavşaklar, trafik levhaları sinyalizasyon lambaları bulunacak. Trafik parkına gelen çocuklar, akülü araçları ile park alanın içerisindeki yollarda trafik kurallarına uygun olarak eğitmenleri eşliğinde akülü araçlarını kullanarak eğitim alabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir