VALİ GÜL, ARABAN’DA MUHTARLARI DİNLEDİ

Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile Araban ilçesinde muhtarlarla bir araya geldi. Vali Gül, burada yaptığı konuşmada, salgın döneminde mahallesi ve köyü ile yakından ilgilenen tüm muhtarlara teşekkür ederek hassasiyetlerinin devam etmesini istedi.

Araban Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıda pandemi süreci ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Gül, “Küresel bir sorun ile karşı karşıyayız. Türkiye’de de,Gaziantep’te de yardımlaşma ve dayanışma ile salgın hastalığın üstesinden geliyoruz, gelmeye devam edeceğiz. Bizler maskelerimizi düzenli kullanarak, aile efradımızın, mahallemizde vatandaşlarımızın maskeye, mesafeye ve temizlik kurallarına dikkat etmelerini sağlayarak bu süreci daha çabuk aşacağız. Her bir muhtarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Mahallenizle, köyünüzle yakından ilgileniyorsunuz. Salgın hastalık döneminde işbirliği içerisinde özellikle karantinada kalan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını ilgililere iletiyorsunuz. Bu sistemin en iyi çalıştığı ilçelerden bir tanesi Araban. Bunda da muhtarlarımızın katkısı çok büyük” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise Büyükşehir Belediyesi olarak Araban ilçesinde yapılan ve yapımı devam eden projeler hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

Taleplerin iletildiği toplantı, görüş alışverişi ile sona erdi.

‘Sosyal Market’ ihtiyaç sahiplerine ulaşacak

Muhtarlar toplantısı sonrası Vali Gül ve Başkan Şahin’in katılımları ile Araban Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma tarafından oluşturulan Sosyal Market’in açılışı gerçekleştirildi.

Vali Gül, Pandemi tedbirleri kapsamında az katılımla gerçekleştirilen marketin açılışında Araban Kaymakamlığı tarafından dar gelirli vatandaşların hizmetine sunulan sosyal marketin hijyen, kalite ve ihtiyaçları seçme şansı vermesiyle örnek bir çalışma olduğunu belirtti.

Açılış sonrasında Vali Gül ve Şahin marketi gezerek Araban Kaymakamı Abdulhamit Mutlu’dan bilgi aldı.

Arabanlı kadınlardan örnek çalışma

Gül ve Şahin, sosyal market açılışının ardından Araban Halk Eğitim Merkezi’ni ziyaret etti.

Arabanlı kadınlar tarafından el emeği göz nuru yapılan oyuncakların sergilendiği merkezi gezen Vali Gül ve Şahin yaptıkları oyuncaklar ile ev ekonomisine katkı sunan kadınları tebrik etti.

Gül ve Şahin’in ilçe temasları, Araban Kaymakamlığı tarafından hayata geçirilen ‘Yetim Gülerse Dünya Güler’ projesi kapsamında kendine ait bir odaya kavuşan 9 yaşındaki doğuştan işitme engelli Eyüp Yıldırım ve yine Araban Kaymakamlığı’nın ‘Hoş geldin Minik Arabanlı’ projesi kapsamında yeni doğan minik Estem Zelay’ı ziyareti ile devam etti.

Gül ve Şahin’in ilçedeki son durağı Gençlik ve Spor Bakanlığı destekleri ile Gaziantep Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde yapılan 33 spor tesisinden biri olan Araban Yüzme Havuzu oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir